Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

"Подарунок" для Росії. Україна подала до Міжнародного суду ООН меморандум щодо фінансування тероризму

12 червня, 13:03
1255
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Порошенко: Україна зібрала надзвичайну кількість доказів для суду

У вівторок, 12 червня, Україна подала до Міжнародного суду ООН Меморандум у справі проти Росії щодо порушень Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Сьогодні РФ отримає від нас своєрідний "подарунок" в МС ООН. Він важить близько 90 кг, складається з 17 500 сторінок тексту і міститься в 29 томах", - написав він у Twitter.

У свою чергу президент України Петро Порошенко підкреслив, що подача меморандуму відбулася в День Росії.

За словами Порошенка, Міжнародний суд ООН надасть належну оцінку діям РФ і "не залишить їм можливості ховатися від відповідальності за черговими маніпуляціями та криками "це не ми" і "нас там нема".

"Меморандум містить надзвичайну, як для практики Суду, кількість доказів. Це зроблено для того, щоб ні в кого не лишилось сумнівів, що Росія вчинила протиправні дії і має понести за це відповідальність", - резюмував він.


Російська агресії проти України почалася з анексії Кримського півострова в лютому 2014 року. Кількома місяцями пізніше, в квітні, було оголошено про початок антитерористичної операції на Донбасі, де Росія за допомогою місцевих бойовиків, найманців і кадрових російських військовослужбовців окупувала частину сходу України.

За чотири роки російської агресії на Донбасі бойові втрати ЗСУ склали 2394 людини. За оцінками ООН, загинули також понад 2500 тисяч цивільних.

Криза, викликана конфліктом на Донбасі і анексією Криму, торкнулася 4,4 мільйона осіб. 3,4 мільйона з них потребують допомоги.

Росія систематично порушує права кримських татар в Криму, проводячи численні обшуки. На території окупованого півострова і Росії утримуються 64 українських політв'язня.

Головне

article_img
Меркель зажадала від Путіна забезпечити прохід українських кораблів до портів Азовського моря