«Кмітливий хід». В Євросоюзі захоплені відповіддю України на угоду щодо Північного потоку-2 — Politico

27 липня 2021, 22:36

В Євросоюзі позитивно оцінили кмітливу реакцію України на угоду США і Німеччини щодо газопроводу Північний потік-2, повідомляє Politico.

Після того, як США і Німеччина опублікували текст угоди, Україна оголосила про ініціювання консультацій з Єврокомісією та Німеччиною з приводу Північного потоку-2 відповідно до ст. 274 Угоди про асоціацію з ЄС.

Відео дня

Як зазначає Politico, дії України — «смілива бюрократична відповідь», що дасть їй можливість наполягати на санкціях, які не допустять запуску Північного потоку-2, або вимагати більшої компенсації або більш чітких гарантій.

«…Країна-партнер, яка сподівається одного дня приєднатись до ЄС, нарешті насмілилась встати і відкрито вимагати, щоб Комісія і Німеччина, найбільша і наймогутніша країна-член ЄС, поважали її права…», — сказано в матеріалі.

Офіційно в Євросоюзі майже не коментували реакцію України. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель пообіцяла, що домагатиметься того, аби Україна залишилась транзитером газу, а в Єврокомісії заявили, що Північний потік-2 не відповідає колективним інтересам блоку і що вони відкриті для дискусії.

При цьому, за даними Politico, у приватних бесідах багато дипломатів і чиновників ЄС «посміювались і захоплювались кмітливістю Києва».

«Вони абсолютно праві… Серед моїх колег в інституціях є думка, що Угода про асоціацію накладає зобов’язання лише на українців, а не на обидві сторони», — заявив високопосадовець з ЄС.

Інший високопоставлений дипломат назвав реакцію Києва виправданою і кмітливою, але, можливо, «потенційно необдуманою». Він також здивувався, чому Україна не пішла на такий крок раніше.

21 липня США і Німеччина опублікували текст угоди щодо Північного потоку-2. Згідно з документом, вони сприятимуть залученню інвестицій на суму 1 млрд доларів у «зелений фонд» для розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні. Німеччина внесе до фонду перші 175 млн доларів.

Німеччина також зобов’язалась використовувати всі доступні їй засоби впливу для продовження транзитного контракту між Україною і Росією на строк до 10 років. Переговори мають розпочатись до 1 вересня.

За даними Nord Stream 2 AG, газопровід побудовано на 98%. Будівництво мають завершити в серпні.

Слухайте подкаст на цю тему

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X