Україна і Польща розкритикували угоду щодо Північного потоку-2

21 липня 2021, 23:05

Міністри закордонних справ України та Польщі відреагували на угоду США і Німеччини з приводу газопроводу Північний потік-2. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

Дмитро Кулеба і Збігнєв Рау заявили, що рішення відмовитись від спроб зупинити запуск Північного потоку-2 створило додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України і Центральної Європи. Також рішення «поглиблює розбіжності між країнами-членами НАТО і ЄС».

Відео дня

«…Актуальні пропозиції щодо заповнення дефіциту безпеки, який утворюється, не можуть вважатися достатніми для ефективної мінімізації загроз, які створює Північний потік-2. Ми закликаємо Сполучені Штати Америки та Німеччину адекватно поставитися до безпекової кризи в нашому регіоні, єдиним вигодонабувачем якої є Росія», — сказано в заяві.

Україна і Польща домовились разом з союзниками боротися з запуском Північного потоку-2, поки не будуть розроблені рішення, що їх влаштовують.

Раніше український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна офіційно ініціювала консультації з Єврокомісією і Німеччиною з приводу Північного потоку-2.

США і Німеччина увечері 21 липня офіційно оголосили, що уклали угоду щодо Північного потоку-2. Німеччина пообіцяла вжити заходів, зокрема запровадити санкції, якщо Росія спробує використовувати газ як зброю проти України. Також обидві країни залучатимуть інвестиції на суму до 1 млрд доларів до «зеленого фонду», щоб Україна перейшла на екологічно чисті джерела енергії, та для її енергобезпеки і енергоефективності. Німеччина використовуватиме свої важелі впливу, щоб Україна і Росія продовжили транзитний контракт на термін до 10 років після 2024 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X