У Південній Осетії призначили дату «референдуму» про «входження» до складу Росії

13 травня, 21:42
Анатолій Бібілов оголосив, що підписав указ про проведення «референдуму» (Фото:Анатолий Бибилов / Facebook)

Анатолій Бібілов оголосив, що підписав указ про проведення «референдуму» (Фото:Анатолий Бибилов / Facebook)

Так званий президент окупованої Росією Південної Осетії Анатолій Бібілов заявив, що хоче 17 липня провести «референдум» про входження до складу РФ.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

У своєму Telegram-каналі Бібілов оголосив, що 13 травня підписав указ про проведення «референдуму». На його сайті повідомляється, що рішення ухвалили, «керуючись історичним прагненням народу Республіки Південна Осетія до возз'єднання з Росією».

Відео дня

Росія вторглася до Грузії в 2008 році на тлі спроби Тбілісі відновити конституційний лад у регіоні Південна Осетія. Південна Осетія, як і Абхазія, залишаються окупованими та повністю підконтрольними і залежними від Росії. Незалежність цих територій визнають лише чотири держави — члени ООН, крім РФ: Венесуела, Сирія, Нікарагуа та Науру.

Наприкінці березня у Генштабі ЗСУ повідомляли, що серед населення Південної Осетії проводять приховану мобілізацію, а в окупований Росією Крим для участі у повномасштабній війні проти України перекинули близько 150 мешканців самопроголошеної республіки. Про те, що Росія перекидає війська з території Грузії в Україну, також повідомляли в Пентагоні.

Війна і в Україні, і в Грузії закінчиться, коли Російська імперія зникне – Гела Васадзе

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X