Підсумки переговорів у Берліні: оприлюднено протокол щодо врегулювання в Придністров'ї

0 коментувати
Сторони підтвердили готовність продовжувати регулярні зустрічі на рівні експертних груп і політичних представників

Сторони підтвердили готовність продовжувати регулярні зустрічі на рівні експертних груп і політичних представників

За підсумками переговорів у Берліні з придністровського врегулювання від 3 червня 2016 року оприлюднено підсумковий протокол

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на документ, опублікований як Кишиневом і Тирасполем, так і на сайті ОБСЄ.

Згідно з документом, сторони підтвердили готовність продовжувати регулярні зустрічі на рівні експертних (робочих) груп і політичних представників до липневої конференції в Баварії, щоб досягти низки домовленостей.

Зокрема, в протоколі позначені сім пунктів, по яким треба провести роботу.

Так, "з питання апостилювання дипломів, що видаються в Придністров'ї, сторони домовилися продовжити роботу на основі рекомендацій європейських експертів від 2014 року".

Також сторони домовилися продовжити роботу на основі технічного висновку EUBAM (Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні) від 2015 року з питання використання автомобілів з номерними знаками, що видаються у Придністров'ї.

"З питання телекомунікацій і зв'язку сторони домовилися продовжити роботу та підготувати відповідне рішення", - йдеться в документі.

До 15 червня 2016 року будуть підготовлені та підписані протоколи про співробітництво в області метеорології і захисту навколишнього середовища в басейні річки Дністер.

Згідно з документом, "з питання кримінальних справ сторони висловили готовність домагатися відчутного просування і зобов'язалися надалі проводити регулярні і предметні зустрічі, в тому числі з питань боротьби зі злочинністю. Обмін актуалізованими списками існуючих кримінальних справ стане важливим кроком по зміцненню довіри на шляху до вироблення остаточного компромісного вирішення цього питання, включаючи забезпечення безперешкодного проїзду посадових осіб обох сторін".

У сфері гарантій виконання домовленостей, досягнутих в рамках переговорного процесу, сторони висловили підтримку документа від 2012 року і підтвердили готовність продовжувати роботу з імплементації досягнутих угод.

Крім того, сторони підтвердили раніше взяті на себе зобов'язання вирішувати всі питання виключно за столом переговорів за сприяння та посередництва ОБСЄ, РФ і України.

Політичні представники сторін - віце-прем'єр Молдови з реінтеграції Георгій Балан та в. о. "міністра закордонних справ" Придністров'я Віталій Ігнатьєв за підсумками зустрічі заявили, що "отримали потужне домашнє завдання, від виконання якого залежить хід подальших переговорів".

За їх словами, "на його виконання відводиться шість тижнів - до традиційної конференції по зміцненню довіри, яка в нинішньому році відбудеться в Баварії у другій половині липня". На конференції належить обговорити порядок денний, дату і місце проведення наступного раунду переговорів.

"Придністровська Молдавська Республіка" (ПМР) або Придністров'я - самопроголошене утворення на території Молдови, невизнане міжнародним співтовариством.

Незалежність "ПМР" була проголошена 25 серпня 1991 року, після чого між сепаратистами і молдавськими військами розпочався короткочасний збройний конфлікт, що завершився фактичною перемогою перших, які були підтримані російською армією.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: