Підприємці Польщі запропонували надати мільйону українців посвідку на проживання

1 коментувати
52% опитаних поляків згодні надати посвідку на проживання мільйону українців

52% опитаних поляків згодні надати посвідку на проживання мільйону українців

Союз підприємців і роботодавців Польщі запропонував надати посвідку на проживання мільйону трудових мігрантів у країні

Перш за все це громадяни України, пропозиція також стосується білорусів і в'єтнамців, передає Радио Польша.

Як зазначають в організації, щоб зберегти темпи економічного зростання, Польща повинна до 2050 року прийняти 5 млн мігрантів.

За словами голови Спілки Цезари Казьмерчака найкраще звернутися до українців, "оскільки це мігранти високого класу". Перевага українських мігрантів в тому, що їх не потрібно навчати мови, професійним навичкам і надавати їм житло, оскільки вони самі справляються з усім перерахованим вище.

У Спілці підприємців та роботодавців Польщі також повідомили, що завдяки мільйону мігрантів з України за рік у державний бюджет надходить додатково від 7 до 9 млрд злотих (від 1,6 до 2 млрд євро).

Томаш Баран з Дослідницького дому Maison, який проводив опитування про надання посвідки на проживання громадянам України, повідомив, що таке рішення підтримують 52% опитаних поляків.

Як зазначає видання, у Польщі є вибір прийняти мігрантів або з Африки чи Сирії, або з України, які вже перебувають у країні і працюють.

Нагадаємо, 19 січня прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що Польща прийняла близько мільйона трудових мігрантів з України.

Як повідомляють польські ЗМІ, прем'єр-міністр Польщі у своєму висловлюванні вжила польське слово uchodźcy, що перекладається як "біженці". Причому словники допускають, що це слово може позначати також "мігранти".

Після цього посол України в Польщі Андрій Дещиця наголосив, що українці, які перебувають у Польщі, є не біженцями, а економічними мігрантами.

"Пані прем'єр говорила про біженців з України, але біженців з України в Польщі немає. Мова йде про людей, які приїжджають і живуть у Польщі на законних підставах, працюють, вчаться, платять податки і певною мірою сприяють розвитку польської економіки", - сказав посол.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: