Німеччина готова вжити заходів проти Північного потоку 2 у разі російської агресії в Україні - Держдеп

7 грудня 2021, 23:30

Заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що у разі вторгнення російської армії до України Німеччина буде готова вжити заходів щодо газопроводу Північний потік 2.

За словами заступника голови Держдепу, США вже розпочали консультації з новим урядом Німеччини.

"Я вважаю, що так. Сьогодні, як ви знаєте, перший день роботи нового німецького уряду, і ми вже розпочали з ними інтенсивні консультації", - заявила Нуланд.

Відео дня

Нуланд зазначила, що США очікують на «зупинки газопроводу» у разі російської агресії.

3 грудня у Верховній Раді зі звітом виступив міністр оборони Олексій Резніков. Він повідомив, що зараз чисельність російських військ поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях — понад 94 тисячі солдатів і офіцерів. Вони знаходяться в постійній готовності і можуть бути залучені до ескалації ситуації. Можливе вторгнення РФ в Україну Резніков не виключає.

За словами голови ГУР Міноборони України Кирила Буданова, накопичення російських військ продовжуватиметься і вийде на пік наприкінці січня 2022 року.

У російському керівництві уникають коментарів інформації про можливе вторгнення, заявляючи, що стягування військ - це внутрішня справа РФ. При цьому у Кремлі заявляють про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території військовим шляхом.

23 листопада глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен заявив про введення нових санкцій проти Росії через будівництво газопроводу Північний потік-2 . Санкції будуть введені проти двох суден, які вели будівництво газопроводу, та російської компанії Transadria Ltd.

У Держдепі заявили, що США й надалі мають намір запроваджувати нові санкції проти компаній, пов'язаних із будівництвом газопроводу Північний потік-2.

Будівництво газопроводу Північний потік-2 потужністю 55 млрд. кубометрів газу на рік було завершено 10 вересня.

Компанія Nord Stream 2 AG почала заповнювати технічним газом першу нитку СП-2 із 4 жовтня.

16 листопада регулятор ФРН заявив про зупинення процедури сертифікації оператора Північного потоку-2 до завершення створення дочірньої компанії швейцарської Nord Stream 2 AG у Німеччині.

Слухайте подкаст на цю тему
Показати ще новини
Радіо NV
X