Попереду Обами та Меркель. Дослідники назвали ім’я діяча, який за популярністю випередив ключових світових лідерів

0 коментувати
Більшість населення планети позитивно оцінюють образ Папи Франциска

Більшість населення планети позитивно оцінюють образ Папи Франциска

Папа Римський Франциск випередив за популярністю всіх світових політиків, включаючи президента США Барака Обаму та канцлера Німеччини Ангелу Меркель

Згідно з даними опитування авторитетного інституту дослідження громадської думки Gallup, опублікованим 24 березня, більшість людей у світі (54%) мають позитивний образ Папи Римського. З них 24% заявили про "дуже позитивне" ставлення, ще 30% - про "в деякій мірі" позитивне.

Серед респондентів з 64 країн світу лише 12% мають негативний образ Папи Франциска, 34% не змогли визначитися з відповіддю.


Фото: wingia.com

Фото: wingia.com


Відзначається, що під час проведення дослідження соціологи просили громадян висловити думку щодо Папи Римського, незалежно від їхньої власної релігії.

Найвищий рівень підтримки Папа має в Латинській Америці, а також у країнах Північної Америки та Європейського союзу. Зокрема - в Португалії, Аргентині та Італії, а також на Філіппінах. Крім того, чим старше респонденти, тим прихильніше вони ставляться до нього. В Україні до понтифіка позитивно ставляться 57%, негативно - 7% (загальний індекс - +51). У Росії - 46% проти 9% (загальний індекс - +37).


Фото: wingia.com

Фото: wingia.com


Як зазначив глава WIN/Gallup International Жан Марк-Легер, Папа Франциск є лідером, який виходить за межі власної релігії. "Наше дослідження показує, що достатня кількість громадян світу, різної релігійної приналежності і ті, що проживають в різних регіонах, мають позитивний образ Папи", - наголосив він.

Так, згідно з результатами дослідження, Папу Франциска підтримують 85% парафіян римо-католицької церкви, 65% євреїв, 28% мусульман і 33% буддистів. Втім, більшість громадян, які сповідують іслам і буддизм (55% і 57% відповідно) не знайомі з його персоною.

Крім того, як відзначають в Gallup, понтифік обігнав за популярністю всіх світових лідерів. Так, згідно з даними дослідників, індекс Папи Римського (різниця між позитивними і негативними оцінками) склав +41. Водночас у президента США Барака Обами ця цифра становить +30, у канцлера Німеччини Ангели Меркель - +13, у прем'єр-міністра Британії Девіда Кемерона - +10, у президента Франції Франсуа Олланда - +6, у президента РФ Володимира Путіна - -10.


gall

Фото: wingia.com


Опитування було проведено у вересні-грудні 2015 року в 64 країнах світу, загальна кількість респондентів - 63,272 особи. Тобто, в кожній країні опитували близько 1000 чоловіків і жінок. У 26 країнах опитування проводили методом особистого інтерв'ю у 15 - по телефону, 23 - через інтернет. Допустима похибка - 3-5%.

Нагадаємо, навесні минулого року інститут вивчення громадської думки Gallup оприлюднив рейтинг схвалення лідерів найбільших держав світу. Тоді Росія набрала найменшу кількість балів і посіла останню сходинку списку. Лідирували в рейтингу США.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: