Оточення Путіна під загрозою. Мінфін США опублікував "кремлівський список": все, що потрібно знати

30 січня 2018, 13:13
2724
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Володимир Путін

У вівторок, 30 січня, Міністерство фінансів США опублікувало "кремлівський список". Це перелік осіб, наближених до президента РФ Володимира Путіна, проти яких можуть бути введені санкції. Всього у списку 210 чоловік, з них 114 - високопоставлені російські чиновники, останні 96 - впливові російські мільярдери.

Основними критеріями відбору стали близькість до голови Кремля і вплив на економіку Росії.

НВ розповідає всі подробиці про це.

Мінфін США розділив російських чиновників на такі категорії:

 - керівництво адміністрації президента,

 - прем'єр, віце-прем'єри і міністри,

 - керівництво Держдуми, Ради Федерації, члени Ради безпеки, голови держкомпаній і федеральних агентств

Їхній список складається з 114 чоловік, майже половину котрих (43 людини) складають представники президентської адміністрації. Вісім з них вже знаходяться під санкціями (перший замголови адміністрації президента Олексій Громов, помічники президента Владислав Сурков, Володимир Кожін, Андрій Фурсенко і Ігор Щегольов, радник президента Сергій Глаз’єв, повпред президента в Північно-кавказькому федеральному окрузі Олег Белавєнцев і повпред президента в Сибірському федеральному окрузі Сергій Мєняйло).

У "список Путіна" увійшли також прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, голова МЗС РФ Сергій Лавров, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, голова адміністрації Путіна Андрій Вайно, його перший заступник Олексій Громов, помічник президента Владислав Сурков.

Також туди попали мер Москви Сергій Собянін і губернатор Санкт-Петербурга Георгій Полтавченко - єдині в списку голови суб'єктів Федерації.

До списку також увійшли голови 19 державних компаній: Газпрому, Роснафти, Ощадбанку, РЗД, ВТБ, Ростеха, Росмереж, Інтер РАО, Росатома, Транснафти, Газпромбанку, Татнафти, Аерофлоту, Башнафти, Об'єднаній авіабудівній корпорації, РусГідро, Зовнішекономбанку, Алроси і Сахалін Енерджі.

Олігархи в "кремлівському списку"

Мінфін США буквально узяв учасників російського списку Forbes із статком більше мільярда доларів. Туди увійшли одночасно брати, що вже знаходяться під санкціями, Борис і Аркадій Ротенберги, Юрій Ковальчук, Геннадій Тимченко. Крім того, в список потрапили засновник Яндексу Аркадій Волож і Олег Тіньков, якому належить Тінькофф-банк.

Крім того, в списку згадані Роман Абрамович (Evraz і Норільський нікель), Вагіт Алекперов (ЛУКОЙЛ), Олена Батуріна (екс-власник Інтеко), Олег Дерипаска (UC Rusal, En +, група ГАЗ), Михайло Фрідман (LetterOne, Vimpleocm Ltd, DEA, Альфа-груп), Євген Касперський (Лабораторія Касперського), Сулейман Керімов (його сім'ї належить контрольний пакет Полюса і аеропорту Махачкали), Михайло Прохоров (UC Rusal, страхова компанія Згода, Brooklyn Nets), Алішер Усманов (USM Holdings, Мегафон, Mail.Ru Group, Металоінвест), Віктор Вексельберг (Ренова, UC Rusal, Акадо).

 Хто не попав у "кремлівський список"

У списку немає голови правління Роснано Анатолія Чубайса і голови ради фонду Центр стратегічних розробок, екс-міністра фінансів Росії Олексія Кудріна. Також, у переліку немає голови Центробанку РФ Ельвіри Набіулліной.

Журналіст кремлівського пулу Дмитро Смітнов в своєму твіттері написав:

"Відсутність в американському списку Чубайса і Кудріна - це якесь страшенне палево Госдепа»

Більш того, в списку вже знайшлася 1 помилка:  до нього як голова Росмереж  увійшов Олег Бударгін. Але він ще у вересні 2017 року поступився своїм кріслом  Павлу Лівінському, якого в списку не виявилося.

Окрім відомої частини списку існує ще закрита частина - туди увійшли близькодержавні компанії (частка участі більше 25%) і фізичні особи, які не є ні високопоставленими чиновниками, ні крупними бізнесменами.

Реакція Москви

Володимир Путін, президент Росії: 

"За кожним з цих людей, за кожною з цих структур стоять громадяни, трудові колективи, цілі галузі виробництва. Тобто, по суті, всіх нас, всі 146 млн занесли в якийсь список. У чому сенс, я не розумію. Але це, безумовно, недружній акт.

Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ:

"Можна також звернути увагу, що де-факто всі (фігуранти списку - ред.) названі ворогами США. 

Наочно обговорювати список можна буде лише після його ретельного аналізу. Тоді ж стане зрозуміло, чи буде Росія якимсь чином відповідати на публікацію".

Костянтин Косачєв, голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ:

"Перше ознайомлення з «американським списком» створює стійке відчуття того, що спецслужби США, зневірившись знайти обіцяний і, головне, доказовий компромат на російських політиків, просто переписали кремлівський телефонний довідник"

Аркадій Дворкович,  віце-прем'єр уряду РФ:

"Я як член уряду просто зобов'язаний був бути в цьому списку. Жодних приводів для дій поки що немає. Цей список схожий на книжку "Хто є хто в російській політиці".

Ганна Кузнєцова, уповноважений при президентові РФ з прав дитини:

"Вважаю, що така оцінка моєї діяльності на посту дитячого омбудсмена навіть за цей недовгий термін свідчить, що ми на правильному шляху  до нашої основної мети — щастя і благополуччя російських дітей". 

Наслідки

Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що про нові санкції щодо Росії йдеться в "засекреченій частині" "кремлівської доповіді".

Під час зустрічі з членами банківського комітету Сенату сенатор Роберт Менендес задав питання з приводу відсутності санкцій в опублікованій Мінфіном США "кремлівській доповіді". На це Мнучін відповів: "Я підозрюю, що ви не бачили засекречену частину доповіді. Санкції будуть, і вони стануть результатом цієї доповіді".

Мнучін додав, що з самого початку не було задуму повідомляти про санкції саме в день публікації доповіді. "Метою документа був дуже ретельний аналіз", - сказав глава Мінфіну США.

Зверніть увагу

18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект