ООН звинуватила РФ в тортурах і серйозних порушеннях прав людини в Криму

25 вересня 2017, 14:37
Офіс з прав людини ООН опублікував доповідь щодо ситуації в окупованому Криму, в якому РФ звинувачується в тортурах і серйозних порушеннях прав людини на півострові

У доповіді говориться, що ситуація в галузі прав людини в Криму значно погіршилася в умовах російської окупації, фіксуються численні і серйозні порушення, які вчиняються окупаційною владою.

Відео дня

"Були зафіксовані серйозні порушення прав людини, такі як довільні арешти і затримання, насильницькі викрадення людей, жорстоке поводження і тортури", - йдеться в доповіді.

Крім того наголошується на серйозній шкоді для жителів півострова від заміни українського законодавства на російське і насильницького нав'язування громадянства РФ.

"Ці та інші дії порушують міжнародне гуманітарне право і законодавство в галузі прав людини... Найбільш постраждали противники "референдуму" в березні 2014 року і інші критики, такі як журналісти, блогери, активісти громадянського суспільства та прихильники Меджлісу, який був оголошений екстремістською організацією і заборонений в квітні 2016 року", - вказують у ООН.

У доповіді наголошується, що під приводом боротьби з екстремізмом "влада" РФ в Криму проводила домашні обшуки, залякувала і затримувала членів кримськотатарської громади.

В ООН закликали владу РФ дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань в галузі прав людини та ефективно розслідувати повідомлення про тортури, викрадення і вбивства за участю представників окупаційних "влади" Криму.

Повністю з текстом доповіді Ви можете ознайомитись за наступним активним посиланням.

Автономна Республіка Крим була незаконно відторгнута від України навесні 2014 року в результаті спланованої Москвою спецоперації із загальної дестабілізації країни після Революції Гідності.

Верховна Рада офіційною датою початку окупації Криму військами РФ встановила 20 лютого 2014 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X