ООН закликала зняти обмеження на аборти через вірус Зіка

0 коментувати
В ООН закликають зняти обмеження на аборти

В ООН закликають зняти обмеження на аборти

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль Хуссейн закликав зняти обмеження на аборти у зв'язку із розповсюдженням вірусу Зіка

Очевидно, що контроль над поширенням вірусу Зіка є серйозною проблемою для урядів Латинської Америки, сказано в його заяві.

"Водночас рекомендація деяких урядів жінкам відкласти вагітність ігнорує той факт, що багато дівчат і жінок не можуть контролювати, коли вони завагітніють, особливо в місцях, де поширене сексуальне насильство", - заявив він.

У країнах, які постраждали від вірусу Зіка діють закони, що обмежують репродуктивні права жінок.

Він наголосив, що послуги з репродуктивного здоров'я включають контрацепцію, у тому числі екстрену контрацепцію, охорону здоров'я матерів та безпечні аборти в рамках закону.

"Закони та політика, які обмежують її (жінки - ред.) доступ до цих послуг повинні бути терміново переглянуті відповідно до зобов'язань у галузі прав людини з метою забезпечення права на здоров'я для всіх на практиці", - наголосив Зейд.

Раніше американські лікарі підтвердили, що вірус Зіка може передаватися статевим шляхом.

Нагадаємо, що вірус Зіка викликає порівняно легке захворювання, яке може пройти за кілька днів. Однак передбачається, що вірус становить загрозу для вагітних, оскільки призводить до прояву мікроцефалії у новонароджених. Через це захворювання діти з'являються на світ з аномально маленькою головою, що призводить до відставання у розумовому розвитку. На даний час дослідники працюють над тим, щоб підтвердити зв'язок між мікроцефалією та вірусом Зіка.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: