ООН закликала Росію покласти край тортурам

10 серпня, 22:37
137
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Система в'язниць в Росії - фактично держава в державі

openpolice.ru

ООН закликала Росію припинити тортури ув'язнених і притягнути винних до відповідальності.

Йдеться, зокрема, про співробітників колонії, які били ув'язненого, як це зафіксовано відео, яке потрапило в ЗМІ, передає DW з посиланням на заяву комітету ООН проти тортур.

Росія повинна протягом року відзвітувати про те, як були покарані ці наглядачі. Слід вжити заходів і щодо начальства колонії, яке намагалося не допустити публікації відеоролика.

Незважаючи на численні достовірні свідчення катувань, до розслідування справа доходила лише у виняткових випадках, а щодо порушників застосовували лише легке покарання, вказав на прес-конференції представник комітету ООН проти тортур Клод Еллер.

"Складається враження, що система в'язниць в Росії - фактично держава в державі", - заявив голова комітету Йенс Модвіг.

Базований в Женеві комітет ООН проти тортур закликав російську владу захистити від репресій Євгенія Макарова, якого побили в ярославської колонії №1, і його адвоката Ірину Бірюкову, що покинула Росію через погрози.

Останнім часом почастішали повідомлення у пресі про застосування тортур у місцях позбавлення волі в Росії. Розслідування катувань, побиття і вбивства в'язнів колоній проводяться, зокрема, в Ярославлі, Брянську і Калінінграді.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 14:06

article_img
Росія та Білорусь спростували чутки про обговорення об'єднання двох країн

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися