«Лукашенко намагається дистанціюватися від Кремля». ЦПД проаналізував зміну риторики білоруського диктатора

10 червня, 21:46
Білоруський диктатор Олександр Лукашенко (Фото:Sputnik/Sergey Guneev/Kremlin via REUTERS)

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко (Фото:Sputnik/Sergey Guneev/Kremlin via REUTERS)

Центр протидії дезінформації при РНБО проаналізував риторику білоруського диктатора Олександра Лукашенка щодо повномасштабної війни в Україні.

Як повідомляється на сайті ЦПД у п'ятницю, 10 червня, за більш ніж три місяці повномасштабної російської агресії «риторика Лукашенка змінилася від позиції союзника Росії до спроб дистанціювання від Кремля та пропозицій миротворчості».

Відео дня

«Лукашенко наголошує, що Білорусь – не агресор, і жодного білоруського військового в Україні немає. Наразі Білорусь планує збільшити чисельність армії до 80 тисяч і анонсувала проведення „мобілізаційних навчань“ біля українського кордону наприкінці червня», — зазначають експерти ЦПД.

У Центрі протидії дезінформації припустили, що відновлення повного контролю над армією — «ключова запорука політичного виживання Лукашенка», яка демонструє його «контроль над країною і відданість силових структур».

Там також зазначили, що зміна риторики самопроголошеного «президента» Білорусі розходиться з його діями, оскільки сильно залежить від домовленостей із російським диктатором Володимиром Путіним.

Російські окупаційні війська і танки наступали на північ України з території Білорусі. Там розміщено установки, з яких по містах України запускають ракети. Росія використовує білоруські аеродроми для військових літаків, інфраструктуру та лікарні, перевозить білоруською територією свою зброю і техніку.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що українська влада не очікувала нападу з території Білорусі, а представники сусідньої країни до останнього запевняли, що нічого такого не відбудеться.

Наприкінці травня в міноборони Білорусі оголосили, що за дорученням Лукашенка створять «народне ополчення». 7 червня у білоруській армії почалися заняття з «бойової готовності». Також режим Лукашенка, який захопив владу в Білорусі, продовжив терміни «перевірки боєготовності» до 11 червня.

Президент Володимир Зеленський 6 червня заявив, що ризики повторного вторгнення з боку Білорусі мінімальні, але Україна готується до всіх можливих сценаріїв.

«Відстоїмо незалежність України і звільнимо Білорусь» – як і чому білоруси воюють за Україну

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X