Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Одіозний російський депутат запропонував розірвати договір з Україною в частині визнання кордонів

14 січня, 18:29
2896
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Констатин Затулін (ліворуч)

Перший заступник голови комітету Держдуми РФ у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін запропонував денонсувати Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Росією й Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони одна одної.

Про це повідомляє РИА Новости.

Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Росією й Україною Москва підписала в 1997-му, а потім ратифікувала в 1999 році.

На думку Затуліна, документ "односторонньо вигідний" Україні, оскільки в ньому Росія визнає Крим і Севастополь частиною української території. На початку 2014 року Росія здійснила військове вторгнення у Крим і анексувала півострів після проведення там невизнаного світовим співтовариством референдуму.

"Наше трактування договору полягає в тому, що наше визнання кордонів, зроблене в цьому договорі, взаємопов'язане з темою договору - дружба, співпраця та партнерство. Немає дружби, співпраці та партнерства - виникає привід до того, щоб сказати: "Отже, треба всі питання вирішувати заново, в тому числі і питання щодо кордонів. Тому особисто я буду пропонувати і пропоную вже..., що нам потрібно в частині цього договору його денонсувати - в частині, що стосується статті другої, а саме визнання кордонів", - сказав Затулін.

Раніше Костянтин Затулін заявив, що Росія має скасувати акти про передачу Криму Україні від 1954 року.

Підозрюваний у посяганні на територіальну цілісність України

Генеральна прокуратура України підозрює Затуліна в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

 В Україні 12 вересня 2017 року Затуліна оголосили в державний розшук. Суд дав дозвіл на його затримання та доставку до суду для розгляду клопотання про арешт. У грудні суд дозволив заочно судити Затуліна.

За даними волонтерів, Затулін причетний до організації антиукраїнських акцій в Польщі.

 

Головне

Світ/Геополітика

14 грудня, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися