Обмін люб'язностями. Найяскравіші цитати від Росії та Великобританії у зв'язку з отруєнням екс-шпигуна Скрипаля

16 березня 2018, 20:59
603
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Великобританії вважають, що застосувати нервово-паралітичну речовину проти Скрипаля, імовірно, наказав особисто Путін

5 березня стало відомо, що у Великій Британії виявили без свідомості екс-шпигуна з Росії Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Виявилося, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною, винайденою у Росії.

НВ наводить найяскравіші цитати представників влади Великобританії та Росії у зв'язку з інцидентом, який призвів до гострої кризи у дипломатичних відносинах між двома країнами.

1. Було б невірним робити висновки до завершення розслідування, я можу запевнити палату, що, якщо з'являться докази причетності держави (Росії), уряд Її Величності відповість рішуче і належним чином.

Таку заяву голова МЗС Великобританії Борис Джонсон зробив 6 березня, коментуючи можливу причетність Росії до отруєння Скрипаля.

2. Такі заяви голови зовнішньополітичної служби - це просто якась дикість абсолютна.

Відповіла Джонсону у той самий день представниця МЗС РФ Марія Захарова.

3. Ви там розберіться у себе, а потім ми з вами будемо це обговорювати.

Сказав Володимир Путін 12 березня, звертаючись до британської влади у зв'язку з отруєнням Скрипаля та його дочки.

4. Якщо не буде ніякої вартої довіри відповіді (до вечора 13 березня - ред.), ми зробимо висновок, що ця дія (отруєння Скрипаля - ред.) є незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Заявила 12 березня у британському парламенті прем'єр-міністр Тереза Мей.

5. Це шоу у парламенті Великобританії. ... Жодна людина не може вийти в парламенті своєї країни і сказати: "Я даю Росії 24 години". Це що за розмова взагалі в принципі? Це кому це вони 24 години дають? На що вони дають 24 години?

Відповіла Мей Марія Захарова в ефірі російського телеканалу.

6. Росія несе відповідальність за замах на Скрипаля. Це було незаконне використання сили російської держави (на території Великобританії, - прим. ред.) ".

Заявила Тереза Мей 14 березня, оголосивши також про висилку 23 російських дипломатів через отруєння Скрипаля. Крім того, Мей повідомила про скасування візиту голови МЗС Росії Сергія Лаврова до Сполученого Королівства і про те, що британські міністри та члени королівської родини не поїдуть на чемпіонат світу з футболу до Росії.

7. Заяву прем'єр-міністра Великобританії Т.Мей у парламенті 14 березня про заходи "покарання" Росії під фальшивим приводом про нібито причетність до отруєння С.Скрипаля і його дочки розцінюємо як безпрецедентно грубу провокацію, яка підриває основи нормального міждержавного діалогу між нашими країнами.... Зрозуміло, наші заходи не змусять себе чекати.

Сказано в заяві МЗС РФ від 14 березня.

8. Це був не звичайне злочин. Це було незаконне використання сили, порушення Статуту ООН - основи міжнародного правопорядку.

Заявив заступник постійного представника Великобританії Джонатан Аллен на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН.

9. Меседж однозначний: ми знайдемо вас, ми зловимо вас, ми вб'ємо вас.

Написав голова МЗС Британії Борис Джонсон у колонці для The Washinhton Post, коментуючи отруєння Скрипаля як "сигнал усім, хто проявляє незгоду в умовах посилення репресій у путінській Росії".

10. Що ми зробимо - ми подивимося, як Росія відповість на те, що ми зробили. Це абсолютно жорстокий і обурливий акт, який Росія влаштувала в Солсбері. Ми на нього відповіли. Чесно кажучи, Росія повинна відійти в сторону і заткнутися.

Таку заяву зробив міністр оборони Великобританії Гевін Вільямсон, виступаючи із промовою в Брістолі 15 березня.

11. Коли ми розглядаємо постачальників газу, ми дивимося на інші країни.

Прем'єр Великобританії Тереза Мей заявила, що її країна хоче відмовитися від російського газу в рамках заходів, які вживаються після отруєння Скрипаля.

12. Ми вважаємо, що це надзвичайно імовірно, що це було його рішення наказати використовувати нервово-паралітичну речовину на вулицях Британії, Європи, вперше з часів Другої Світової війни.

Голова британського МЗС Борис Джонсон заявив, що наказ про застосування у Солсбері хімічної зброї проти колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля, імовірно, віддав особисто президент РФ Володимир Путін.

13. Будь-яке відсилання або згадка нашого президента у зв'язку з цим є нічим іншим, як шокуючим і непростимим порушенням дипломатичних правил пристойності.

Відповів на заяву Джонсона прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

НВ

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект