NYT проаналізувала нарощування Росією військового потенціалу і зробила з цього висновки

0 коментувати
Важка економічна ситуація в Росії ставить під сумнів плани щодо посилення та модернізації армії цієї країни
 

Важка економічна ситуація в Росії ставить під сумнів плани щодо посилення та модернізації армії цієї країни  

Американська газета The New York Times проаналізувала нарощування Росією військового потенціалу і зробила з цього висновки

Зокрема, журналісти видання вважають, що найбільш активне з часів Холодної війни зростання військового потенціалу Росії обумовлене бажанням Кремля відновити світовий вплив і ефективно протистояти Заходу.

З метою повернути свій вплив, Росія збільшує витрати на оборону, проводить масштабні військові навчання, займається модернізацією озброєння і відновлює свої бази в Арктиці, пише РБК. 

Щодо Арктики, то на думку видання, це пов'язане насамперед зі спробою закріпити свій суверенітет над морськими торговими шляхами і спірними нафтовими і газовими родовищами Півночі.

Також The New York Times наводить як приклад навчання, до яких було залучено понад 100 тис. військовослужбовців і акцент російського керівництва на володіння РФ ядерною зброєю. Задля цього, РФ збільшила свій військовий бюджет, який в 2015 році склав $11 млрд.

Однак, важка економічна ситуація в РФ призведе до уповільнення подальшого нарощування військових витрат. 

"Російське керівництво намагається створити видимість підготовки до масштабної міждержавної війни. Мова не йде про миротворчі сили або боротьбу з усілякими повстанцями", - пояснив NYT співробітник шведського дослідницького агентства з питань оборони Йохан Норберг.

Нагадаємо, американські аналітики стурбовані тим, що Росія здатна завдати конвенціональний блискавичний удар швидше, ніж НАТО на це відреагує.

Останнім часом у ЗМІ активно циркулює теза про можливе зіткнення НАТО і Росії в Європі, особливо в регіоні Балтії. Так, авторитетний журнал Foreign Policy повідомив, що вперше після розпаду Радянського Союзу міністерство оборони США оновлює свої плани на випадок непередбачених обставин - збройного конфлікту з Росією, зокрема, на території країн Балтійського регіону.

При цьому в Пентагоні всіляко підкреслюють готовність вести конструктивний діалог з Москвою, заперечуючи можливість відновлення Холодної війни між двома державами, і тим більше, початку військового зіткнення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: