NYT: Пентагон стурбований російською загрозою для підводної "нервової системи" сучасного світу

0 коментувати
Пентагон починає дратувати присутність російських підводних човнів і кораблів-шпигунів в районі розміщення підводних кабелів

Пентагон починає дратувати присутність російських підводних човнів і кораблів-шпигунів в районі розміщення підводних кабелів

Російські підводні човни і кораблі-шпигуни діють біля життєво-важливих підводних кабелів, які є носіями майже всіх глобальних інтернет-комунікацій, пише Slon.ru з посиланням на The New York Times

Такі дії викликають стурбованість у американських військових спецслужб, які вважають, що Росія може порушити роботу кабелів, наприклад, у випадку міжнародного конфлікту.

"Я кожен день переживаю про те, що росіяни можуть зробити", – сказав контр-адмірал, командир підводного флоту ВМС в Тихому океані Фредерік Роег.

У свою чергу, кілька чиновників підтвердили NYT, що ситуація стала об'єктом пильної уваги в Пентагоні - ризик полягає в тому, що кабелі можуть бути пошкоджені будь-якою країною і це може бути зроблено навіть без використання спеціальних кораблів і залучення додаткових коштів.

Так, більшість поломок відбувається через зачеплення їх якорями в декількох милях від берега, що полегшує їх ремонт.  Але, за даними американських ЗМІ, російські підводні човни знаходяться в зоні, де кабелі важко контролювати і їх поломки надто складні для ремонту.

У той же час, видання пише, що офіційні посадовці США тримають в таємниці заходи для контролю ситуації і те, як вони планують відновлювати кабелі, у разі скорочення їх кількості.

Зазначимо, що роль підводних кабелів для сучасного світу особливо важлива, адже вони забезпечують світову економіку оборотом в понад $10 трлн на день і будь-яке значне ускладнення в їх роботі могло б скоротити оборот світового капіталу. Крім того, кабелі також несуть більше 95% інформації в рамках щоденних комунікацій.

Раніше, нині діючий голова Об'єднаного комітету начальників штабів армії США генерал Джозеф Данфорд заявив, що Росія являє собою одну з найбільших загроз для нацбезпеки Сполучених Штатів, однак таку заяву він зробив ще до того, як зайняв свій пост.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: