Німеччина виведе військових з турецької авіабази Інджирлік - МЗС

5 червня 2017, 16:53
30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Німеччина виведе військових з турецької авіабази Інджирлік - МЗС - фото

ФРН виведе військових з турецької авіабази

Німеччина повинна буде вивести свої сили з авіаційної бази Інджирлік на півдні Туреччини через обмеження турецького уряду щодо візитів німецьких законодавців, заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель, передає Reuters

Габріель зробив відповідну заяву після зустрічі в Анкарі зі своїм турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу.

"Мій турецький колега пояснив мені, що в нинішній ситуації Туреччина через внутрішні причини не може дозволяти кожен візит німецьких парламентаріїв на базу Інджирлік", - сказав Габріель.

"Я шкодую про це. І я прошу зрозуміти, що ми - за внутрішніми політичними мотивами - повинні вивести солдатів з бази Інджирлік", - заявив він.

Як пише видання, незабаром після цього виступу прем'єр-міністр Туреччини скасував заплановану зустріч з Габріелем, пославшись на напружений графік роботи.

Нагадаємо, 15 травня Туреччина не пустила німецьких депутатів на авіабазу Інджирлік.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляла про можливість виведення військовослужбовців Бундесверу з турецької військової бази Інджирлік в сусідню Йорданію.

Зазначимо, на базі Інджирлік дислоковано близько 260 німецьких солдатів. Вони надають підтримку повітряних ударів по базах ІДІЛ у Сирії та Іраку, здійснюючи повітряну розвідку і дозаправку літаків.

У червні 2016 року Туреччина також відмовила німецьким політикам у відвідуванні авіабази Інджирлік у зв'язку з визнанням депутатами бундестагу геноцидом вбивства вірмен в Османській імперії в 1915-16 роках.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською