Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Німеччина відповіла на критику США щодо Північного потоку-2 і пообіцяла врахувати інтереси України

18 травня, 12:07
350
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Петер Альтмаєр

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр прокоментував критику США щодо газопроводу Північний потік-2 і пообіцяв врахувати інтереси України під час його будівництва.

Як повідомляє Reuters, Альтмаєр звинуватив Вашингтон в бажанні заблокувати будівництво газопроводу, який будується Газпромом і консорціумом європейських енергетичних компаній.

Причина дій США, на думку міністра, полягає в бажанні американців збільшити власний експорт сланцевого газу.

"Вони шукають ринки... Але сланцевий газ набагато дорожчий від російського газу, тому блокування Північного потоку-2 саме по собі не гарантує експорт", - заявив Альтмаєр.

Він додав, що Європа рішуче відреагує на спроби США поставити свої економічні інтереси над інтересами партнерів.

"США - наші друзі і партнери, і ми хочемо захистити наші спільні цінності... Але якщо США ставлять свої економічні інтереси над інтересами інших, тоді вони мають очікувати того ж і від Європи", - наголосив німецький міністр.

За словами Альтмаєра, Євросоюз має гарантувати, що Україна продовжить залишатися транзитером газу навіть після того, як новий газопровід буде побудовано.

"Німеччина нічого не робить проти інтересів України. Ми якраз хочемо досягти того, щоб транзит газу через Україну був гарантований і забезпечений не тільки самою Україною і Росією, а й Європейським Союзом", - цитує міністра DW.

Зазначимо, що США та країни Східної Європи є послідовними противниками будівництва Північного потоку - 2, вони вважають, що його реалізація призведе до фактичного знищення української газотранспортної системи і посилення позицій РФ на газовому ринку ЄС. 

 [see_also]

WSJ: Трамп на зустрічі з Меркель зажадав відмовитися від будівництва Північного потоку-2


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

 

 

Головне

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися