Німеччина поставила жирний хрест на спекуляціях навколо Північного потоку-2, це тріумф України — посол
Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що відмова Берліна звільнити Північний потік-2 від європейського регулювання ставить хрест на спекуляціях навколо газопроводу.
Про це Мельник заявив в коментарі Укрінформу.
«Цим рішенням німецької влади фактично поставлено жирний хрест на численних політичних спекуляціях останнього пів року про те, що нібито певні сили у Німеччині мали свідомий намір створити для Nord Stream 2 законодавчі лазівки для звільнення цього суперечливого проєкту з-під європейського законодавства», — упевнений Мельник.
Дипломат підкреслив, що Україна, економічні та політичні інтереси якої, як відомо, зазнають суттєвого впливу внаслідок спорудження цього газогону, з перших хвилин мала «абсолютну довіру» у те, що ФРН забезпечить справедливий та неупереджений розгляд питання про можливе виключення Nord Stream 2 з-під регулювання ЄС.
«Тож нинішнє рішення Bundesnetzagentur ми розглядаємо як свого роду тріумф у справедливому врахуванні інтересів як зацікавлених країн Євросоюзу, так і насамперед України як майбутньої держави-члена ЄС, яка надзвичайно цінує незмінну потужну підтримку і солідарність з боку офіційного Берліна», — заявив Мельник.
Компанія Nord Stream-2 надіслала заявку до Федерального мережевого агентства про звільнення від норм газової директиви на початку 2020 року.
Власник Nord Stream-2 може подати апеляцію на це рішення до Вищого земельного суду Дюссельдорфа.
Європарламент 4 квітня 2019 року прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять у союз, у тому числі Північний потік-2.
Серед головних положень директиви — поділ компаній, що постачають газ і компаній, які його транспортують.
Це означає, що компанія-оператор Північного потоку-2 має бути незалежною від Газпрому, а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.
Будівництво Північного потоку-2 було зупинене після запровадження санкцій США у грудні 2019 року.