Німеччина почала виводити своїх військових з турецької авіабази Інджирлік

9 липня 2017, 22:17
У неділю, 9 липня, бундесвер розпочав виведення свого контингенту з турецької авіабази Інджирлік, повідомив речник міністерства оборони Німеччини, передає DW

Сьогодні з Туреччини в Йорданію на базу Аль-Азрак перекинули літак-заправник, який надалі здійснюватиме вильоти з нового місця дислокації.

Розвідувальні літаки Tornado залишатимуться на базі Інджирлік та виконуватимуть звідти вильоти в рамках місії міжнародної коаліції проти ІДІЛ до кінця липня, потім вони повернуться в Німеччину. В Йорданію їх перекинуть лише після проведення на новому місці дислокації відповідних підготовчих робіт.

Відео дня

Зазначається, що наразі на базі Інджирлік перебувають також близько 260 солдатів Бундесверу.

Німецький Бундестаг підтримав виведення контингенту з турецької авіабази Інджирлік та передислокацію його до Йорданії 21 червня.

Причиною стала заборона німецьким парламентарям відвідувати солдатів Бундесверу з боку турецької влади. Цей крок Анкара мотивувала наданням у Німеччині притулку турецьким солдатам, які, як військові НАТО, були дислоковані на території ФРН.

17 липня депутати німецького парламенту відвідають військову базу НАТО Конья у Туреччині. Вони оцінять умови участі військових Німеччини у розвідувальних польотах над Сирією в рамках місії НАТО.

У червні 2016 року Туреччина також відмовила німецьким політикам у відвідуванні авіабази Інджирлік у зв'язку з визнанням депутатами бундестагу геноцидом вбивства вірмен в Османській імперії в 1915-16 роках.

Показати ще новини
Радіо НВ
X