Нідерланди в 12-й раз вступають у права голови Європейського союзу

0 коментувати
Нідерланди головували в Раді міністрів ЄС 11 разів в період з 1960 по 2004 роки

Нідерланди головували в Раді міністрів ЄС 11 разів в період з 1960 по 2004 роки

Люксембург 1 січня передав Нідерландам мандат чергового змінного голови Європейського союзу

Цей пост Амстердам буде займати півроку, повідомляє Інтерфакс.

Нідерланди головували в Раді міністрів ЄС 11 разів в період з 1960 по 2004 роки. Головуючий мандат Нідерландів, який починається 1 січня 2016 року, буде 12-им в історії Євросоюзу.

Напередодні Нідерланди опублікували в Брюсселі свої пріоритети. Серед них на першому місці стоять міграція та міжнародна безпека.

У головуючій програмі Нідерландів підкреслено, що на кордонах Європи царює нестабільність, що відбивається на внутрішньому житті держав-членів ЄС.

"Зовнішня безпека і внутрішня безпека тісно пов'язані та вимагають узгодженого підходу. Потрібно поліпшити прийом біженців, як у регіоні в цілому, так і в Європі. Держави-члени повинні розподілити навантаження більш справедливим чином і вивчити, як краще стримувати міграційні потоки", - йдеться в документі.

Саміт ЄС 17-18 грудня ухвалив, що Європейська Рада сформулює свою позицію щодо "європейського корпусу прикордонників і берегової охорони" протягом нідерландської головування.

Єврокомісія під час нідерландської мандата представить свої пропозиції щодо перегляду "дублінських правил" про прийом іммігрантів в ЄС.

Очікується, що оновлені пропозиції ЄК щодо "розумних кордонів" Євросоюзу також будуть розглянуті протягом нідерландської головування в ЄС.

Разом з тим, Нідерланди вважають найважливішим завданням свого мандата інноваційний розвиток Євросоюзу, спрямований на економічне зростання і створення робочих місць.

"Нідерланди бажають, щоб Європа зосередилася на питаннях, які мають велике значення для громадян і підприємств: процвітання, свободи і безпеки, а не на аспектах, які держави-члени можуть дуже добре врегулювати самі, таких як охорона здоров'я, пенсії та податки", - заявило нідерландське головування Євросоюзу.

На думку Амстердама, посилення уваги до інновацій, економічного зростання та зайнятості вимагатиме більш раціонального європейського законодавства, яке має бути спрощене і буде однаково застосовуватися у всіх державах-членах. Тоді, вважають в Нідерландах, адміністративні навантаження і витрати полегшаться для громадян, підприємств та державних органів влади.

Серед інших важливих пріоритетів чергового головування ЄС - фінансова стабільність і надійність єврозони, політика в галузі захисту клімату й стійка енергетична політика.

"Разом ми зробимо Європу сильнішою. Наша схожість об'єднує нас сильніше, ніж розділяють наші відмінності, чи то торгівля, навколишнє середовище, клімат або енергетика, не забуваючи про такі області, як мир, безпека і процвітання. Нідерландська традиція узгодженості та співробітництва може виявитися цінною для Європи", - вважає новий голова Євросоюзу.

При цьому він підкреслює важливість того, щоб громадяни і організації громадянського суспільства відчували свою близькість до єдиної Європи, а, значить, могли контролювати функціонування ЄС і констатувати стан досягнутих результатів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: