Нідерланди хочуть змінити угоду про асоціацію Україна-ЄС під впливом референдуму - ЗМІ

3 коментувати
Для зміни угоди Нідерландам знадобиться згода країн, що вже її ратифікували, та України

Для зміни угоди Нідерландам знадобиться згода країн, що вже її ратифікували, та України

Уряд Нідерландів хоче змінити деякі положення з Угоди про асоціацію між Україною та ЄС під впливом квітневого референдуму у цій країні, на якому голландці проголосували проти ратифікації угоди

Таку інформацію надали голландські дипломати австрійському виданню Die Presse, передає Європейська правда.

"Уряд в Гаазі надає перевагу тихій дипломатії за лаштунками. І зараз, коли Нідерланди головують у ЄС, у них є можливість спробувати змінити деякі пункти в договорі ЄС та України", - сказано у статті.

Серед змін може бути виключення пункту угоди про співробітництво між Україною та ЄС в оборонній сфері, або, як мінімум, пом'якшення умов такого співробітництва.

Уряд у Гаазі пояснює свою позицію тим, що збереження безпеки в Європі та Україні не входить у завдання ЄС, цим має займатися НАТО.

Голландці також хочуть гарантій, що Україна "не отримає автоматичний доступ до фінансових джерел ЄС".

Крім того, за словами дипломата, Угода про асоціацію ЄС та України "не повинна гарантувати, що Україна могла б бути прийнята в якості 29 держави-члена ЄС".

Зазначається також, що, щоб змінити текст угоди Голландії доведеться домогтися згоди всіх членів ЄС, які вже ратифікували її у нинішньому вигляді.

"Ми отримуємо від інших 27 країн-членів позитивні сигнали. У країнах-членах ЄС існує розуміння нашої проблеми, яку ми отримали після цього референдуму", - стверджує дипломат.

Однак проти зміни угоди виступають Польща і три країни Балтії, згода яких теж необхідна. Вони наполягають на збереженні пункту про військово-технічне співробітництво між ЄС і Україною.

У статті зазначається, що Нідерланди навряд чи досягнуть якогось рішення до 23 червня, коли відбудеться референдум про членство Великої Британії в ЄС. Також для зміни умов угоди потрібна і згода України.

Нагадаємо, згідно з офіційними результатами референдуму, Нідерланди не підтримали ратифікацію угоди про асоціацію України та ЄС.

Як заявив 15 квітня міністр закордонних справ України Павло Клімкін, він розраховує, що Нідерланди завершать ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною, незважаючи на результати референдуму.


21 березня 2014 року Україна та ЄС підписали політичну частину угоди про асоціацію Україна-ЄС, а 27 червня цього ж року - економічну частину угоди.

Угода передбачає політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з Європейським Союзом.

Євросоюз та Україна планували підписати Угоду про асоціацію ще у 2013 році 29 листопада у Вільнюсі. Але за тиждень до підписання уряд Миколи Азарова призупинив процес євроінтеграції.

Такі дії призвели до масових акцій протесту в країні, які завершилися втечею екс-президента України Віктора Януковича до Росії.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: