Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

"Немає тут жодної двозначності" - Курт Волкер про відповідальність РФ за конфлікт на Донбасі

27 травня, 11:28
1048
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер

Twitter

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Росія несе пряму відповідальність за конфлікт на Донбасі та його ескалацію. Про це Курт Волкер повідомив на брифінгу, передає Крим.Реалії.

"Немає тут ніякої двозначності. Сили (ворожі Україні – прим. ред.) перебувають під прямим командуванням і контролем Росії. І два політичні угруповання ("ЛДНР" – прим. ред.) Повністю утримуються Російською Федерацією з того часу, як вони були утворені, включно з фінансуванням", – зазначив спецпред США.

За словами Волкера, минулого тижня спостерігалася фактично рекордна кількість порушень перемир'я в зоні конфлікту на сході України: сім тисяч за тиждень, за інформацією ОБСЄ.

"Це все ще дуже гаряча війна", – додав Волкер.

Він також висловив стурбованість, що конфлікт на Донбасі часто зникає з перших шпальт газет, проте має вирішуватися терміново.

Спецпредставник також звернув увагу на погіршення гуманітарної ситуації на окупованих територіях України: руйнування інфраструктури електро-, водо-, теплопостачання, зв'язку, доріг, проблеми в пересуванні людей, а також спалах туберкульозу в умовах труднощів з доставкою антибіотиків.

Повідомляється, що Волкер закликав РФ, яка нібито піклується про російськомовне населення Донбасу, усвідомити, на яку небезпеку наражає їх своїми діями або бездіяльністю у питанні врегулювання конфлікту.

Раніше Волкер заявив, що миротворчі сили Організації Об'єднаних Націй повинні замінити російські війська на Донбасі.

Головне

article_img
Меркель зажадала від Путіна забезпечити прохід українських кораблів до портів Азовського моря