Країни Євразійського економічного союзу не підтримали РФ у скасуванні ЗВТ щодо України

3 коментувати
З 1 січня 2016 року ЗВТ з Україною призупинила лише Росія

З 1 січня 2016 року ЗВТ з Україною призупинила лише Росія

Країни Євразійського економічного союзу - Казахстан, Білорусь, Киргизстан та Вірменія - не підтримали Росію в питанні відмови від зони вільної торгівлі з Україною, яка діє в рамках СНД

"Протягом півроку повинні бути відпрацьовані правові механізми, які дозволяють національним урядам реалізовувати своє право, закладене в союзі, а саме: право на дії одностороннього національного рівня в рамках наднаціональний системи, коли є право на прийняття відповідних заходів, яким повинен відповідати ефективний механізм їх адміністрування", - повідомив голова колегії Євразійського економічного союзу Віктор Христенко після зустрічі президентів країн ЄАЕС в Москві, передає УНІАН.

За його словами, "протягом цього терміну буде вестися не тільки моніторинг над наслідками Угоди України і ЄС, але і вироблення інструментів як правового, так і техніко-технологічного характеру в тому, що стосується обміну інформацією".

У той же час президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що питання імплементації угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом обговорювалося у вузькому складі президентами країн Євразійського економічного союзу.

"Ми прийняли рішення - протягом першого кварталу ряд питань ми вивчаємо і розглядаємо, як вчинити, насамперед, Казахстану і Білорусі, щоб підтримати нашу союзницьку Росію, той указ, який підписав президент РФ, і протягом півроку ми переходимо повністю на електронне декларування товарів, що будуть переміщуватися в рамках ЄАЕС", - сказав Лукашенко.

Президент Білорусі також підкреслив, що з 1 січня 2016 року почне діяти угода про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. І тому, на його думку, складається серйозна ситуація щодо зони вільної торгівлі СНД. Не тільки в Росії, але і у всіх членів союзу є певні занепокоєння з цього приводу.

За словами Лукашенка, "може скластися ситуація, коли товар буде заміщений товаром Євросоюзу в Україні, їх товар хлине на нашу територію".

"Ще більше у нас побоювання, що товар Євросоюзу з нульовим митом, потрапивши в Україну, якщо ми не захищаємося, по зоні вільної торгівлі СНД потрапляє на територію всього СНД", - зазначив він.

Раніше глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що РФ з 1 січня скасувала режим ЗВТ щодо України і ввела продовольче ембарго.

Нагадаємо, 21 грудня 2015 року в Брюсселі відбулася тристороння міністерська зустріч Європейського союзу, України та Російської Федерації з торгово-економічних питань, пов'язаних з імплементацією Києвом Зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Євросоюзом, яка набирає чинності з 1 січня 2016 року в рамках угоди про асоціацію. Це був останній раунд переговорів.

Москва домагалася того, щоб Київ і Брюссель внесли зміни в договір про ЗВТ в її інтересах.

16 грудня президент РФ Володимир Путін підписав указ про припинення дії договору про зону вільної торгівлі СНД з Україною з 1 січня 2016 року.

А 21 грудня прем'єр РФ Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову про введення щодо України відповідних заходів за приєднання Києва до антиросійським санкцій.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: