Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

НАТО про відкриття Кримського мосту: Демонструє ще одне порушення суверенітету України

16 травня, 17:56
164
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

НАТО: Крим є частиною України

У НАТО засудили відкриття Кримського мосту, назвавши його демонстрацією ще одного порушення суверенітету України.

"НАТО засуджує будівництво і часткове відкриття Росією мосту через Керченську протоку між Росією та Кримом", -  цитує DW речника Північноатлантичного альянсу П'єра Казале.

Речник наголосив, що Крим є частиною України, і цей міст "демонструє ще одне порушення суверенітету і територіальної цілісності України, включно з порушенням прав судноплавства у її територіальних водах".

15 травня, президент РФ Володимир Путін взяв участь в урочистому відкритті автомобільної частини моста через Керченську протоку до окупованого Криму.

Дивіться також

Запуск мосту відбувся на півроку раніше передбаченого держконтрактом терміну. Проїзд для легкового транспорту та пасажирських автобусів відкривається одночасно з двох берегів Керченської протоки - по дві смуги в кожну сторону.

Дозволена швидкість руху - 90 км/ч.

Вартість будівництва склала 6,9 млрд руб. Пропускна спроможність переходу - 40 тис. автомобілів і 47 пар поїздів на добу, 14 млн пасажирів і 13 млн тонн вантажу на рік.

Рух поїздів відкриється пізніше - в 2019 році.

Автономна Республіка Крим була незаконно відторгнута від України навесні 2014 року в результаті спланованої Москвою спецоперації із загальної дестабілізації країни після Революції Гідності. Верховна Рада офіційною датою початку окупації Криму військами РФ встановила 20 лютого 2014 року.

Дивіться також

 

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 11:36

article_img
ЄС назвав основними загрозами для світового ладу російських хакерів і джихадистів

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися