Наша справа - це не оборона, а наступ. Держдеп боротиметься з роспропагандою на виборах до Конгресу

27 лютого 2018, 13:15
263
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Держдеп представив програму боротьби з втручанням Росії

Держдепартамент США представив нову програму протидії російському втручанню на проміжних виборах до Конгресу, які пройдуть цього року.

Як повідомляє Голос Америки, ініціатива вартістю 40 мільйонів доларів буде направлена на боротьбу з дезінформацією і пропагандою, яка націлена на США та їхні інтереси.

Програму буде здійснювати Центр глобального взаємодії Держдепартаменту.

Вона почнеться з роботи нового Фонду інформаційного доступу об'ємом 1 мільйон доларів, який в понеділок оголосив запит пропозицій з боку організацій та відомств з усієї країни. Розмір фонду буде поступово доведено до 5 мільйонів доларів.

Заступник держсекретаря з публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю Стів Голдстейн заявив, що оголошений переказ коштів підтверджує твердий намір США вести боротьбу.

"Ми не повинні займати чисто оборонну позицію, ми також повинні наступати... Це фінансування має надзвичайно важливе значення для того, щоб ми і надалі енергійно реагували на зловмисний вплив і дезінформацію", - зазначив Голдстейн.

Робота проводиться за розпорядженням Конгресу, яке було видано влітку минулого року у відповідь на втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році. Мета Конгресу - протидія російським спробам впливу на політику США, які тривають донині.

Росія та інші намагаються підірвати вибори до Конгресу США - директор ЦРУ


Після виборів президента США восени 2016 року ЦРУ дійшло висновків, що хакерські атаки з боку Росії на офіційні установи в США під час президентської кампанії були спрямовані безпосередньо на підтримку Дональда Трампа, а не на дискредитацію самого процесу демократичних голосувань.

Пізніше національна розвідка США виклала в публічний доступ незасекречену версію доповіді про "втручання Росії у вибори". Документ має і секретну версію, яку раніше представили Бараку Обамі та Дональду Трампу.

Згідно з документом, президент Росії Володимир Путін наказав провести хакерські атаки з метою вплинути на вибори в США.

У червні 2017 року заступник міністра з питань кібербезпеки Джанетт Манфра офіційно заявила Конгресу, що російське втручання у вибори мало місце. Так, російські хакери атакували виборчі системи в 21 штаті, однак Манфра тоді не уточнила їх назву, посилаючись на конфіденційність інформації.

Розслідуванням втручання РФ у вибори займається спеціальний прокурор Роберт Мюллер.

 

Зверніть увагу

Головне

Економіка

Вчора, 13:08

article_img
Омелян: Центральний вокзал Києва можуть віддати у концесію приватному інвестору
Країни

Сьогодні, 08:43

article_img
Звести прогрес нанівець. ВООЗ назвала топ-10 загроз здоров’ю людства
Теніс

Сьогодні, 05:43

article_img
Світоліна пробилася до четвертого раунду Australian Open

Вибір редакції

Події

Вчора, 10:41

article_img
НВ з'ясувало, що син Коломойського грає за баскетбольну команду Клівленда
Країни

Вчора, 21:44

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни
Компанії/Ринки

Вчора, 16:06

article_img
Без контракту. Що чекає на Україну без транзиту російського газу