Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Найбільша за 16 років явка виборців в Угорщині може нашкодити чинному прем’єр-міністру – експерти

8 квітня, 18:12
1028
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Консульство Угорщини на Закарпатті

Станом на 15:00 за місцевим часом на парламентських виборах в Угорщині проголосували майже 54 відсотки виборців. Це рекордна кількість виборців з 2002 року. Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на сайт угорського Національного виборчого бюро. 

На думку аналітиків, настільки високий відсоток виборців може піти на шкоду чинному прем’єр-міністрові Віктору Орбану та його націоналістичній партії ФІДЕС, що очолює владну коаліцію.

“Перед виборами прогнозували, що ФІДЕС набере понад 50 відсотків голосів, і таким чином Орбан, відомий своєю антиєвропейською і антиіммігрантською позицією, міг претендувати на четвертий термін на посаді прем’єр-міністра”, – зазначається у повідомленні.

Головними конкурентами керівної партії є соціалістична партія Йоббік.

Орбан очолював уряд Угорщини в 1998–2002 роках та повернувся до влади в 2010 році. При його владі угорський уряд розширив контроль над ЗМІ, здобув вплив на банки, енергетику, будівництво і туристичний сектор.

Віктора Орбана також критикують за симпатію до Володимира Путіна. Після перемоги на виборах 2010 року Орбан закликав перетворити Угорщину на «неліберальну державу» на кшталт Росії і Туреччини.

Керівництво Євросоюзу уважно стежить за майбутніми результатами виборів в Угорщині. Значна перемога ФІДЕС може посилити праві націоналістичні сили в інших країнах Центральної Європи, особливо в Польщі й Австрії, і поставити під сумнів єдність Євросоюзу. 

На території України діють 3 спеціальні дільниці в Києві, Ужгороді та Берегові, де громадяни з угорським паспортом можуть проголосувати. 

Раніше повідомлялося, що під час передвиборчої кампанії Орбан заявив, що вибори вирішать, "залишиться Угорщина країною для угорців або стане країною для іммігрантів".

Головне

article_img
ЄС продовжив санкції проти РФ ще на півроку

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися