Начальник штабу Армії США назвав Росію небезпечнішою за ІДІЛ

1 коментувати
Марк Миллі: Росія - єдина країна на планеті, яка може знищити Сполучені Штати

Марк Миллі: Росія - єдина країна на планеті, яка може знищити Сполучені Штати

Росія є навіть більшою загрозою існуванню США, ніж ІДІЛ, заявив начальник штабу Армії США генерал Марк Миллі

"Росія - єдина країна на планеті, яка може знищити Сполучені Штати. Це за визначенням - загроза нашому існуванню через їх ядерний потенціал. Ядерна зброя є і в інших країнах, але ні в кого її немає так багато, як у Росії. І ні в кого іншого немає можливості в прямому сенсі знищити Сполучені Штати", - цитує Милі Голос Америки.

За його словами, визначити наміри Росії складно.

"Один зі способів судити про них - це подивитися на поведінку в минулому. З падіння Берлінської стіни і до 2007-2008 року Росія не демонструвала, наскільки я знаю, наміри вести агресивну зовнішню політику. Все змінилося з 2008-го року", - зазначив Миллі.

Генерал наголосив, що Росія порушує  величезну кількість міжнародних норм, які діють, починаючи з Версальського договору 1919-го року.

"Вони напали на суверенні території інших країн. Їх поведінка є агресивною при потужних ядерних можливостях. Вони реорганізували свої звичайні збройні сили, сили спеціального призначення. За Росією треба уважно стежити. Тому я сказав, що вони - загроза номер один для Сполучених Штатів. Поведінка Росії останнім часом є ворожою інтересам США", - сказав Миллі.

Він вважає, що США та їхні партнери можуть мати партнерські відносини з Росією в деяких областях, де є спільні інтереси. Але це не означає, що вони будуть закривати очі на прояв агресії з боку Росії: "Ми хочемо, з одного боку, зберігати наш військовий потенціал на високому рівні з тим, щоб стримувати і запобігати подальшій російській агресії. Нам потрібно міцно стояти на своїй позиції, коли ця агресія себе проявляє, - відповідати санкціями, тощо".

Раніше у Пентагоні заявили, що мають намір стримати "ворожий та дестабілізуючий" вплив Росії.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: