На "спірні" острови на Курилах вперше прилетять колишні жителі, щоб провідати могили родичів

18 червня 2017, 17:57
715
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
На "спірні" острови на Курилах вперше прилетять колишні жителі, щоб провідати могили родичів  - фото

Фото: pixabay

Раніше японці були змушені подорожувати на острови на кораблях за складною процедурою

Близько 70 колишніх жителів островів, які влада Японії називає Північними територіями, а Росія - Південними Курилами, відправляться чартерним рейсом російської авіакомпанії Aurora з японського міста Накасібецу на острови Ітуруп і Кунашир

Про це повідомляє Крим.Реалії.

"Колишні мешканці двох спірних з Росією островів в Тихому океані відправляються з Японії, щоб відвідати там могили родичів. Як повідомили японські чиновники, поїздка 18 червня має стати першою, коли японцям дозволять прибути повітряним шляхом на острови, які Токіо називає Північними територіями, а Москва - Південними Курилами. Раніше японці були змушені подорожувати туди на кораблях за складною процедурою ", - йдеться в повідомленні.

Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кисида напередодні заявив, що поїздка японців на острови і продовження співпраці з Росією щодо них можуть означати "великий крок" до остаточного підписання мирного договору, який так і не був підписаний при завершенні Другої світової війни через суперечку щодо цих територій.

Варто зазначити, що Росія наполягає на тому, що ці острови належать їй, Японія стверджує, що Москва незаконно забрала їх собі після того, як Радянський Союз захопив їх в останні дні Другої світової війни.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів Японії на засіданні 7 квітня, офіційно взяв в державну власність 273 незаселених острова, які позначають межі територіальних вод і ексклюзивної економічної зони країни.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською