На Криті завершився Всеправославний собор, який бойкотувала Москва

2 коментувати
У посланні за підсумками Святого і Великого Собору Православна церква заявила, що вона є єдиною церквою

У посланні за підсумками Святого і Великого Собору Православна церква заявила, що вона є єдиною церквою

У неділю, 26 червня, на грецькому острові Крит урочистим богослужінням завершився Всеправославний собор, повідомляє DW

Голова православного Єпископського зібрання Німеччини митрополит Августин підкреслив, що найважливішим підсумком заходу стало те, що Святий і Великий Собор стає постійним органом православної церкви.

У соборі взяли участь 166 делегатів з десяти помісних церков. Російська православна церква відмовилася від участі. Крім того, на собор не приїхали представники Антіохійської, Грузинської, Сербської і Болгарської православних церков.

Митрополит Німеччини і екзарх Центральної Європи Августин також наголосив, що церкви, які не захотіли бути присутнім на соборі, можуть пізніше приєднатися до ухвалених на Криті рішень. За його словами, перед відмовниками "двері зовсім не закриваються".

У посланні за підсумками Святого і Великого Собору Православна церква заявила, що вона є єдиною церквою.

Також у документі зазначається, що Православна церква має намір вести діалог з іншими християнськими церквами, але це не означає відступу від віри.

Учасники Собору засудили війни, військові втручання, вбивства, руйнування християнських пам'ятників.

Крім цього, Православна церква підкреслила, що шлюб є союзом між чоловіком і жінкою.

Православна церква підтримала науку і наукові дослідження, але висловилася проти руйнування духовних цінностей, етичних основ життя.

Крім цього, учасники Собору виступили на захист навколишнього середовища, і проти нестримної експлуатації природних ресурсів, "якими нас нагородив Господь".

Підкреслюється, що Православна церква не втручається в політику, але виступає в захист прав людини і вважає неприпустимим втручання держави в особисте життя громадян, порушення їх прав.

Раніше у Московському патріархаті пояснили свою відмову брати участь у заході тим, що він нібито загрожує розколоти православ'я замість того, щоб об'єднати його. У РПЦ навіть заявили, що вважатимуть рішення, ухвалені на соборі без участі Росії, нелегітимними.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: