Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

МЗС Румунії: Український освітній закон негативно впливає на права меншин

11 січня, 16:43
111
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Теодор Мелешкану

Глава МЗС Румунії Теодор Мелешкану вважає, що мовна стаття українського закону "Про освіту" має негативний вплив на національні меншини України.

Про це румунський міністр заявив на прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним в четвер у Чернівцях.

За словами Мелешкану, Румунія вважає за необхідне проведення консультацій з представниками місцевих громад щодо процесів, що стосуються їх прав.

"Румунська сторона вважає за необхідне, щоб всі ті пропозиції, які звучали з боку Румунії, знайшли своє відображення в додаткових документах, які могли б бути введені в українське законодавство", - цитує румунського міністра Інтерфакс-Україна.

У свою чергу, міністр закордонних справ України Клімкін вважає, що Українська держава повинна більше робити для національних громад в сфері освіти.

"Ми повинні робити більше для наших національних громад, в тому числі і для румунської. Це стосується і фінансування, і зміни методик, оскільки, коли маленькі діти приходять у перший клас, ми не повинні їх відлякувати української граматикою - ми повинні їх ангажувати", - сказав Клімкін.

Клімкін: В Україні не буде ніякої асиміляції румунської громади

25 вересня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав закон Про освіту згідно з яким, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і чи більше мовами - державною, англійською, чи іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Новий закон про освіту розкритикувала Румунія і Молдова.  Особливо жорстку позицію щодо української освітньої реформи зайняла Угорщина. Будапешт шантажує Київ погрозами заблокувати європейську інтеграцію України, вимагаючи скасувати окремі положення закону "Про освіту".

 

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 17:46

article_img
Прем'єр Мей скасувала голосування у парламенті з питання Brexit