МЗС Польщі: Росія приховує справжні причини Смоленської катастрофи

20 грудня 2017, 14:37
60
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вітольд Ващиковський

Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що утримуючи у себе уламки Ту-154М Леха Качинського, Росія дає підстави вважати, що справжні причини катастрофи приховуються

Очільник польської дипломатії прокоментував слова президента РФ Володимира Путіна, який вважає, що якщо на борту президентського Ту-154М і були вибухи, то вибухівку могли закласти лише у Польщі.

"Ми чесно відповідаємо Росії: що довше утримуєте уламки, що довше не хочете співпрацювати під час слідства, аби прояснити причинити катастрофи, то більше даєте підстави для підозр, що у вас щось на совісті, що та катастрофа виглядала значно інакше, ніж представлено у доповіді Міждержавного авіаційного комітету (МАК), і що ви приховуєте справжні причини цієї катастрофи. Це наша позиція", - цитує польського міністра Польське Радіо.

Він наголосив, що для вивчення причин авіаційної катастрофи потрібно отримати уламки літака та спробувати скласти їх знову, і додав, що президент Росії "добре про це знає".

Раніше міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич повідомив, що комісія з розслідування Смоленської катастрофи знайшла докази двох вибухів на борту президентського літака Ту-154М.

Також польська комісія виявила запис моменту вибуху на бортовому самописці літака.


10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154М, на якому президент Лех Качинський з дружиною та представники вищого командування та політичних партій Польщі летіли на траурні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

Унаслідок авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, включаючи 7 членів екіпажу. Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

Головне

Країни

Вчора, 20:51

article_img
Старші міністри уряду Мей хочуть її відставки - The Guardian
Країни

Сьогодні, 07:46

article_img
Опозиція Італії вимагає кинути світло на зв'язки Сальвіні з Росією
Геополітика

Вчора, 18:14

article_img
Президент Литви: Інформацію про "азовські" санкції ЄС оприлюднить наступного тижня

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 08:18

article_img
Шість історій колишніх прихильників Brexit, які стали його противниками
Події

Сьогодні, 07:10

article_img
Сестри Кім Кардаш'ян. Естетична медицина в Україні перетворилася на масове захоплення
Авто

Сьогодні, 12:25

article_img
Як Тузик грілку. Tesla обійшла Audi і Jaguar в незалежному тесті автономності