Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

МЗС Польщі прокоментувало слова прем'єра Моравецького про Голокост: Це мовна помилка

19 лютого, 18:36
398
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Яцек Чапутович

Глава МЗС Польщі Яцек Чапутович вважає, що слова прем'єр-міністра Матеуша Моравецкій про "єврейських злочинців" є мовною помилкою, пише Європейська правда з посиланням на Polsat News.

За словами Чапутовича, під час Мюнхенської конференції Моравецкий пішов назустріч організаторам і виступав англійською.

"Це не його рідна мова. Є певні нюанси, відомі американцям і британцям. Він вжив те слово, яке вжив, але ми всі знаємо, що він мав на увазі тих, хто співпрацював з нацистами, чи то поляки, євреї, українці та інші національності ", - сказав міністр.

Відповідаючи на питання, чи буде прем'єр вибачатися, Чапутович заявив: "Особливо нема за що вибачатися, мовна помилка тут очевидна".

Під час Мюнхенської конференції Моравецкий коментуючи польський закон про Інститут нацпам'яті сказав, що під час Голокосту були як польські, українські, російські, німецькі злочинці, так і єврейські злочинці (there were Polish perpetrators, as there were Jewish perpetrators).

Про це він заявив відповідаючи на питання журналіста, чи буде, відповідно до нового польського закону, каратися розповідь про те, як сусіди-поляки хотіли під час війни видати його матір німцям.

Моравецкій відповів: "Ніхто не буде покараний за слова про те, що серед поляків були злочинці, також як за слова про злочинців-євреїв, росіян, українців, німців".

Це висловлювання викликало негативну реакцію з боку ізраїльських політиків.

Зокрема, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху під час телефонної розмови з Моравєцьким заявив про неприйнятність його слів про причетність до Голокосту деяких представників єврейського народу.

Чергове дно: президент Ізраїлю різко відреагував на заяви прем'єра Польщі про Голокост

Головне

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися