МЗС Люксембургу: членство Угорщини в Євросоюзі під загрозою

1 коментувати
 Жан Ассельборн

Жан Ассельборн

Глава МЗС Люксембурга Жан Ассельборн вважає, що членство Угорщини в Євросоюзі під загрозою.

В інтерв'ю Magyar Nemzet Ассельборн заявив, що угорська політика відмови приймати біженців суперечить принципам Європейського Союзу.

"Угорський народ має розуміти, що якщо у них є уряд, який порушує принципи ЄС, то членство Угорщини в організації може бути під загрозою. Мені було б дуже сумно, якби це сталося", - сказав Ассельборн.

За словами дипломата, Угорщина в межах квот на біженців має прийняти 1500 осіб.

"Я не розумію. Про натовпи мігрантів немає ані слова! Йдеться про солідарність з Грецією і Італією", - обурився Ассельборн.

Дипломат висловив впевненість, що міграція не повинна бути неконтрольованою, але людям, яких визнали біженцями відповідно до Женевської конвенції, слід допомагати.

Глава МЗС Люксембурга додав, що у нього абсолютно нормальні взаємини з його угорським колегою Петером Сіярто, який напередодні назвав його "ідіотом".

"Мені нема про що турбуватися... немає ніякої ненависті, яка вплинула б на наші відносини. Як я вже сказав, йдеться про принципи, цінності", - сказав Ассельборн.

Раніше, в інтерв'ю Der Tagesspiegel, Ассельборн піддав різкій критиці угорський законопроект про заборону неурядових організацій, які підтримують міграцію. Ассельборн заявив, що ЄС має покарати Угорщину, активізувавши статтю 7 союзного договору, який позбавить Будапешт права голосу в Раді Європи. Крім того, внутрішню політику прем'єра Віктора Орбана Ассельборн назвав диктаторською.

У відповідь глава МЗС Угорщини Сіярто назвав Ассельборна ідіотом, який ненавидить Угорщину і додав, що "екстремістські ліберали" хочуть наводнити Європу мігрантами.

Дивіться також

У 2015 році країни ЄС досягли угоди про розселення біженців, які вже потрапили на територію союзу: зокрема, вводилися спеціальні квоти на прийом мігрантів, які залежали від соціально-економічних показників кожної окремо взятої країни ЄС. Східноєвропейські країни виступили проти такої ініціативи Брюсселя, подавши до суду відповідні позови.

6 вересня 2017 року Суд Європейського Союзу відхилив позови Словаччини та Угорщини щодо скасування квот на мігрантів.

 У відповідь Братислава та Будапешт заявили, що, як і раніше, не будуть приймати біженців, незважаючи на рішення суду.

Прем'єр-міністр Угорщини Орбан додав, що Будапешт не змінить позицію щодо відмови від мігрантів, незважаючи на рішення вищого Суду Євросоюзу зберегти квоти на їх прийом.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: