Москва направила Лондону і Парижу ноти зі списком питань у справі Скрипалів

0 коментувати
 Посольства Росії в Лондоні і Парижі направили в МЗС Великої Британії і Франції ноти з питаннями у справі Скрипалів

Посольства Росії в Лондоні і Парижі направили в МЗС Великої Британії і Франції ноти з питаннями у справі Скрипалів

У суботу, 31 березня, посольства Росії в Лондоні і Парижі направили в МЗС Великої Британії і Франції відповідно ноти, в яких міститься список питань у справі Скрипалів.

Як повідомляє МЗС Росії, зовнішньополітичному відомству Великої Британії направили ноту з 14 запитаннями.

Так у РФ цікавляться, чому їм "відмовлено в праві консульського доступу до двом російським громадянам, які постраждали на британській території", які конкретні антидоти і в якій формі були введені постраждалим.

Також Москва вимагає відповіді на питання про, "російське походження" нервово-паралітичної речовини, якою були отруєні Скрипалі і "чи розроблялися зразки бойової отруйної речовини типу Новачок (за британською термінологією) або її аналоги в Великій Британії.

Цілий ряд питань стосується участі Франції в розслідуванні інциденту: на якій підставі Франція була залучена до технічного співробітництва в розслідуванні інциденту; які докази передавалися Франції для вивчення і проведення власного розслідування; чи проводилося дослідження французькими фахівцями біоматеріалів Сергія і Юлії Скрипаль і в яких конкретно лабораторіях; чи є в розпорядженні Великої Британії матеріали проведеного Францією розслідування і т.д.

До французької сторони Росія направила ноту зі списком із 10 схожих питань.

Крім питань, що стосуються залучення Франції до розслідування отруєння, Росія запитує, "якими експертними знаннями володіє Франція в області вивчення бойових отруйних речовин цього типу або їх аналогів", а також "на підставі яких ознак (маркерів) французькі фахівці встановили "російський характер" походження речовини, застосованої в Солсбері ".

"Чи розроблялися зразки бойової отруйної речовини цього типу або її аналоги у Франції, якщо так, то з якою метою?", - цікавляться також у РФ.

Отруєння Скрипалів у Солсбері спровокувало висилку російських дипломатів не менше 27 країн. США оголосили, що вирішили вислати 60 російських дипломатів. 26 березня про рішення вислати з України російських дипломатів оголосив також президент Петро Порошенко. Усього з України вислали 13 дипломатів. 28 березня вони покинули Україну.

У відповідь Росія почала дзеркальні заходи .

Нагадаємо, 4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в британському Солсбері. Слідство встановило, що їх отруїли нервово-паралітичною речовиною Новачок, розробленою в СРСР в 1970-х роках. Великобританія поклала відповідальність за інцидент на Росію.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: