Міжнародний суд передбачить кошти для розслідування агресії РФ проти Грузії у 2008 році

0 коментувати
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Міжнародний кримінальний суд у бюджеті на 2018 рік визначить ресурс, необхідний для розслідування російсько-грузинської війни 2008 року, повідомляє Грузия Online з посиланням на інтерв'ю прес-спікера МКС Фаді ель-Абдала

"Асамблея країн-членів МУС відповідальна за те, щоб суд мав достатні фінансові ресурси в рамках свого мандата. Всі країни-члени вносять фінансовий вклад в бюджет МКС, що включає мобілізацію ресурсів, необхідних також для продовження розслідування ситуації Грузії. Суд готує бюджет 2018 року, який передбачає продовження розслідування і буде співпрацювати з асамблеєю для затвердження цього бюджету у грудні (2017 року)", - сказав він.

У Міжнародному суді зазначили, що у розслідуванні війни 2008 року офіс прокурора керується принципами незалежності, неупередженості та об'єктивності.

Також в МУС припустили, що члени-країни Римського статуту, які фінансують розслідування Міжнародного кримінального суду, можуть скоротити бюджет для розслідування злочинів війни у різних регіонах.

Експерти пов'язують це, крім іншого, зі зростанням російського впливу на країни-члени Римського статуту.

Нагадаємо, влітку 2008 року відбулося військове вторгнення РФ на територію грузинської Південної Осетії. Після 5-денної війни Росія визнала незалежність Абхазії і Південної Осетії.

Президент РФ Володимир Путін відвідував самопроголошену Абхазію у 2013 році. Після кількарічної перерви Путін знову відвідав Абхазію. У серпні він зустрівся з лідером невизнаної республіки Раулем Хаджимбою.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: