Міністр оборони Польщі відвів РФ місце поза межами західної цивілізації

1 коментувати
Антоні Мацаревич підняв старе питання про приналежність Росії до Заходу 

Антоні Мацаревич підняв старе питання про приналежність Росії до Заходу 

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич назвав Росію найбільшою загрозою для світової безпеки і відвів їй місце поза межами західної цивілізації, пише Європейська правда з посиланням на PAP

Зокрема, міністр схильний погодитися з тезою, що "Росія дійсно є країною з конструкцією, зовсім відмінною від країн західної цивілізації, країна, яка переслідує інші цілі і по-іншому їх реалізує, і - найголовніше - з глибоким почуттям, що будь-які стандарти, розроблені за межами її території, не придатні для самої Росії"

За словами Мацаревича, Росія в даний час є найбільшою загрозою для світової безпеки.

"При всій повазі до російського народу.. Це не змінює той факт, що вона (Росія – Ред.) сьогодні є найбільшою загрозою для світової безпеки", - підкреслив він.

Також він зазначив, що не всі розуміють цю відмінність Росії, тому "довірливі уряди і лідери системно повторюють помилки у відносинах з РФ".

"Жодна країна в історії останніх десятиліть так не підривала світовий порядок, як Росія, атакувавши спочатку Грузію, а потім Україну, окупувавши територію незалежної держави, відкрито заявивши, що вона не хоче приймати навіть незалежність держави та її суверенітет", - підкреслив Мацеревич.

Відзначимо, що питання про приналежність Росії до західної цивілізації досі залишається дискусійним - частина фахівців та істориків розглядає цю країну в якості європейської, яка внесла значний внесок в історію, науку і культуру Заходу (переважно в 19 столітті). Інша частина розглядає Росію як чужу європейцям культуру, що утворилася в особливих історичних умовах регіону в проміжку часі від 13 дот 18 ст.

У 2014 році російська пропаганда просувала тезу про особливий шлях РФ як "євразійської цивілізації" та мосту між Заходом і Сходом, однак, це не завадило Москві в 2016 році обуритися новій культурній стратегії Нідерландів, яка помістила РФ поза цивілізаційного простору Європи, і внесла цю країну в "кільце нестабільності" навколо субконтиненту.

Тоді МЗС РФ заявив, що країна є невід'ємним представником європейського простору.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: