Мільярди доларів. Як експерти оцінили збитки України та РФ через незаконну анексію Криму

18 березня 2019, 14:53

Україна ініціює створення міжнародної робочої групи, яка проведе аудит завданих збитків і втрат через військовий конфлікт. 

Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан в інтерв'ю Дзеркалу тижня. За його словами, Рахункова палата виходить з відповідною пропозицією до своїх колег з Міжнародної організації вищих органів фінансового контролю, що нараховує 200 країн-членів.

Відео дня

Питання розглядатимуть у вересні на найближчому Конгресі організації. І, попри те, що він відбудеться у Москві, а українська делегація бойкотуватиме цей захід, є група підтримки, яка готова озвучити українську ініціативу.

Міжурядова комісія

Зараз в Україні є міжурядова комісія, яка збирає дані щодо втрат і збитків від окупації Криму та війні на Донбасі, розповів Радіо НВ заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

За півтора місяці отримали дані лише у державних установах

За півтора місяці отримали дані лише у державних установах. Інформацію зберуть також від юридичних та фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності.

"Ми отримали документи від своїх колег загальною кількістю 1148 аркушів. Треба все це вивчати, аналізувати і в тому числі як юридичні обставини, так і економічні. Тому ми будемо раді будь-якій допомозі чи то з боку рахункової палати, чи то з боку Держмайна. Можу лише тільки зазначити, що деякі цифри, які хто-небудь озвучує, мовляв, Україна втратила 10 мільярдів долларів, вони не відповідаються дійсності, а реальні втрати вони у багато разів більші", – наголосив Тука.

Раніше Мін'юст оцінив збитки України від анексії Росією Криму у 100 млрд доларів.

Повернення Криму

Президент Петро Порошенко очікує прогресу у питанні повернення Криму Україні та запровадженні миротворчої місії ООН на Донбасі після виборів глави держави. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу Україна.

Порошенко обіцяє прогрес по блакитним шоломам одразу після виборів

Порошенко наголосив, що для повернення Криму Україна нарощує військову потужність, зміцнює міжнародну солідарність і забезпечує економічне зростання.

"Ми зробимо все можливе для того, щоб це було зроблено якнайшвидше. Одразу ж після президентських виборів ми звільнимо Крим. Сумнівів у цьому у мене немає. Ми для цього нарощуємо військову потужність України, зміцнюємо міжнародну солідарність і для цього забезпечуємо економічне зростання. Те саме буде з Донбасом. Не виключаю, що одразу же після виборів у нас буде прогрес по блакитним шоломам, наголошую, що юрисдикція спеціальної моніторингової місії ОБСЄ – це є Донбас і Крим. І це є абсолютно чіткий план того, що ми маємо робити", – заявив Порошенко.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Збитки Росії

Тим часом, сьогодні окупований Крим відвідає президент Росії Володимир Путін. Там він, серед іншого, виступить на мітингу на честь "приєднання" півострова до Росії.

Аналітики Bloomberg Economics тим часом підрахували, що після незаконної анексії Криму Росія втратила понад 10% своєї економіки або 150 мільярдів доларів. Здебільшого це втрати через санкції Заходу. За 5 років санкції США, Євросоюзу та інших країн Заходу призвели до втрати 6% економіки Російської Федерації.

Після анексії Криму РФ втратила понад 10% економіки або $150 млрд

Ще близько 4% російська економіка втратила через зниження ціни на нафту. Український дипломат, керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко в ефірі Радіо НВ зазначив, що у Кремлі розуміють економічні втрати. Але російська влада постійно підтримує градус шовінізму, щоб народ не помічав реальних проблем. Огризко додав, що останні тенденції настрою росіян свідчать не на користь Путіну.

"На фоні погіршення соціально-економічного становища, знаєте, якийсь далекий умовний Крим у холодильник не покладеш. Тому ця тенденція набирає темпів, і Путіну потрібна якась шовіністична порція патріотизму, і сьогодні він її, я думаю, зіграє вже по повній. Але якби Європейський Союз перейшов від напівсанкцій до жорстких санкцій, і тоді, повірте, Путін не їздив би до Криму, а дуже швидко вернув би його Україні, і ситуація стала би іншою", – зауважив Огризко.

У понеділок, 18 березня, кілька жителів Москви вийшли на одиночні пікети, аби висловити протест проти незаконної анексії Криму Росією. Як зазначає видання Bloomberg, економічні проблеми прямо впливають на рівень життя простих росіян. Через це оцінка окупації Криму змінюється.

За даними Фонду громадської думки, цьогоріч менше сорока відсотків росіян заявили, що незаконна анексія Криму принесла користь Росії. У 2014 році таких було майже 70%.

Показати ще новини
Радіо NV
X