Меркель: Зміна клімату стане однією з центральних тем саміту G20

29 червня 2017, 12:56
Канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала рішення проблеми зміни клімату одним з центральних завдань майбутнього саміту G20 в Гамбурзі, повідомляє Reuters

Виступаючи перед депутатами Бундестагу, Меркель заявила, що обговорення даного питання буде ускладнене виходом США з Паризької кліматичної угоди.

"Ми не очікуємо легких дискусій щодо питання зміни клімату на саміті G20... Наші розбіжності з США зрозумілі", - сказала канцлер.

Відео дня

Саміт G20 пройде 7-8 липня 2017 року у німецькому Гамбурзі.

Нагадаємо, 1 червня президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США з Паризької угоди щодо клімату.

Світові лідери негативно відреагували на рішення Трампа вийти з цієї угоди. Зокрема, канцлер Меркель заявила про незмінну прихильність Берліна до Паризької кліматичної угоди навіть після виходу з неї США.


Угода, спрямована на боротьбу з глобальним потеплінням, була прийнята в грудні 2015 року в Парижі. 195 країн-учасниць цієї угоди зобов'язалися скоротити парникові викиди, щоб не допустити зростання середньорічної температури в світі більш ніж на два градуси Цельсія. В ідеалі зростання температури в середньому не повинно перевищувати півтора градуси. У той же час кожна з країн повинна самостійно визначати свою політику щодо скорочення викидів вуглекислого газу.

Паризька угода зобов'язала США до 2025 року скоротити викиди парникових газів на 26-28% порівняно з рівнем 2005 року.

Щоб угода набула чинності, вона має пройти ратифікацію в 55 країнах, які разом виробляють мінімум 55% світового обсягу парникових газів. США планували ратифікувати угоду вже в 2016 році. Очікується, що відмова США істотно сповільнить процес набуття Паризької угоди чинності.

Показати ще новини
Радіо НВ
X