Мей про заходи проти Росії: Нам ще багато належить зробити

27 березня 2018, 17:00
343
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тереза ​​Мей

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей заявила, що стосовно Росії неоходімо застосувати додаткові заходи у зв'язку з отруєнням екс-агента Сергія Скрипаля.

Мей назвала скоординовану висилку країнами Заходу російських дипломатів через отруєння Скрипаля важливим моментом.

"Вчора був важливий момент в нашій спільній відповіді на цей нерозумний акт агресії, але нам ще багато що належить зробити, оскільки ми працюємо з міжнародними партнерами над довгостроковим відповіддю на виклик, поставлений Росією", - цитує Мей Reuters.

Мей додала, що країни Заходу виступили проти Росії не просто через солідарність, а тому, що вони визнають загрозу, яка виходить від Москви.

Також Мей висловила вдячність країнам, які слідом за Лондоном вислали російських дипломатів у відповідь на отруєння Скрипаля.

Дивіться також

26 березня, у зв'язку з отруєнням у Великій Британії екс-агента Скрипаля вже 22 країни оголосили про вислання російських дипломатів - 17 країн ЄС, а також США, Канада, Албанія, Норвегія, Україна та Молдова.

США оголосили, що вирішили вислати 60 російських дипломатів. У свою чергу, низка країн відмовилася висилати російських дипломатів, серед них Австрія.

Україна також ухвалила рішення видворити 13 російських дипломатів через отруєння Скрипаля.

МЗС України нотою інформувало посольство РФ про те, що тринадцять російських дипломатів, які працюють в Києві, Одесі, Львові та Харкові оголошені персонами нон грата, за діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.

Росія пообіцяла відповісти на висилку країнами Заходу її дипломатів. 


4 березня колишній російський подвійний агент Скрипаль і його дочка Юлія були знайдені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері. Вони досі перебувають у критичному стані.

14 березня прем'єр-міністр Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів через отруєння екс-агента Скрипаля та його доньки Юлії. Також Мей звинуватила Москву в незаконному застосуванні сили на території Сполученого Королівства.  

За словами прем'єра, Скрипаль і його дочка були отруєні нервово-паралітичною речовиною, розробленою в СРСР у 1970-х роках. Мей додала, що розробкою цієї речовини займались військові у межах програми Новачок.

РФ спростувала всі обвинувачення та у відповідь на дії Лондона вислала 23 британських дипломати.  

Президент РФ Володимир Путін назвав всі звинувачення Лондона на адресу РФ "нісенітницею", адже Москва не могла дозволити собі такого, тим більше напередодні виборів і чемпіонату світу з футболу.

Головне

Країни

Вчора, 15:41

article_img
10-й раунд протестів "жовтих жилетів": поліція Парижа повідомила про арешти
Події

Вчора, 14:57

article_img
У Львові помер 98-річний лідер бандерівського крила ОУН
Події

Сьогодні, 09:16

article_img
Наші люди. Діаспора стала двигуном українського лобі в США та збирає мільйони доларів для батьківщини

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 09:16

article_img
Наші люди. Діаспора стала двигуном українського лобі в США та збирає мільйони доларів для батьківщини
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

article_img
Лапи ломить, хвіст відвалюється. Які органи більше не потрібні людині через еволюцію
Події

Сьогодні, 07:05

article_img
Добре ім'я. Найпопулярніші імена новонароджених в Україні та світі