Макрон розчарував Балкани: ЄС не готовий розширюватися

17 травня 2018, 17:19
247
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Макрон виступив проти розширення ЄС всупереч позиції Єврокомісії

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що його країна не підтримує ідею розширення Європейського Союзу за рахунок балканських країн.

Про це він сказав у четвер, 17 травня, в ході саміту Західні Балкани-ЄС, який проходить у болгарській Софії і проводиться як раз з метою зміцнити зв'язки між цим регіоном і Брюсселем, повідомляє Politico.

Позиція Макрона може особливо розчарувати Албанію та Македонію, які вже в наступному місяці сподіваються отримати добро від лідерів ЄС, щоб почати переговори про вступ до Євросоюзу. Раніше в квітні Єврокомісія вже дала двом країнам "зелене світло", заявивши, що готова почати процес переговорів про їхнє членство.

"Я виступаю за укорінення Балкан у Європі і їхнє зближення з Європою, - зазначив Макрон. - Але я думаю, що нам потрібно розглядати будь-яке нове розширення з великою обачністю і суворістю".

Французький президент також підкреслив, що він виступає проти розширення ЄС до тих пір, "перш ніж буде вся необхідна впевненість і перш ніж будуть проведені реальні реформи, які б дозволили поглибити та покращити діяльність Європейського Союзу".

Позиція Макрона може особливо розчарувати Албанію та Македонію, яким раніше в квітні Єврокомісія вже дала "зелене світло"

"Те, що ми бачили за останні 15 років, - це шлях, який послаблює Європу щоразу, коли йдеться про її розширення, - прямо заявив Макрон. - І я не думаю, що ми надаємо послугу країнам-кандидатам або самим собі, підтримуючи механізм, який в певному сенсі вже позбувся правил і продовжує рухатися до більшого розширення".

Тема можливого вступу балканських країн до ЄС повернулася на порядок денний через загрозливе зростання впливу Росії на цей регіон, зазначає Politico. Міграційний криза 2015 року, у ході якої сотні тисяч людей потрапили до ЄС через західно-балканські країни, також нагадала про важливість цього регіону для стабільності блоку.

17 квітня президент Європейської комісії Жан-Клон Юнкер застеріг можливим повторенням війни на Балканському півострові, а також підкреслив, що ЄС - це не клуб Франції та Німеччини, а союз 28 держав.

Тоді ж в квітні Єврокомісія заявила, що має намір провести переговори про вступ до ЄС Албанії та Македонії. "Обидві країни останнім часом багато зробили, і це має бути визнано", - заявив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан, посилаючись на реформи, проведені урядами в Тирані та Скоп'є.

Хан зазначив, що тепер слово за країнами-членами ЄС: чи приймуть вони рекомендації Єврокомісії, які стосуються двох нових потенційних членів союзу.

Головне

Події

Вчора, 16:11

article_img
Політв'язень Коломієць страждає від болю, в медичній допомозі йому відмовляють - дружина
Геополітика

Сьогодні, 04:35

article_img
Депутатів Європарламенту не пустили до Венесуели, їм приписали планування змови
Геополітика

Вчора, 14:09

article_img
На Солсберійському соборі в Англії з'явився російський прапор

Вибір редакції

Країни

Вчора, 19:27

article_img
Небезпечна слава. Через вірусне відео та зустріч із Мессі семирічний афганський хлопчик став ціллю талібів
Політика

Вчора, 11:42

article_img
Ізоляція російського інтернету і Мосійчук, готовий до самоспалення
Політика

Вчора, 13:24

article_img
Королі готівки. Хто з ключових кандидатів у президенти має найбільше грошей "на руках"