М'янма закладає міни вздовж кордону з Бангладеш - Reuters

6 вересня 2017, 11:59
698
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
М'янма закладає міни вздовж кордону з Бангладеш - Reuters  - фото

Конфлікт із мусульманами рохінджа у М'янмі набирає обертів

М'янма закладає міни вздовж кордону з Бангладеш, куди біжать від насильства представники мусульманської меншини рохінджа, пише Reuters із посиланням на джерела в уряді країни

За даними співрозмовників видання, міни розміщують уздовж паркану з колючим дротом. Зазначається, що до таких дій можуть вдаватися для того, щоб ті, хто біжить із країни, не змогли повернутися до М'янми.

Міни встановлюють уже впродовж трьох днів.

"Наші сили також бачили три-чотири групи, що працюють поблизу огорожі з колючим дротом. Вони закладали щось у землю. Потім ми підтвердили за допомогою інформаторів, що закладалися міни", - уточнив один зі співрозмовників ЗМІ.

Інший додав, що інформацію про міни також вдалося отримати завдяки фотофактам.


Нагадаємо, 30 серпня 2017 року ЗМІ повідомили про втечу дев'яти тисяч мусульман з М'янми до Бангладеш, ще тисячі залишаються на кордоні. Відзначається, що серед біженців чимало травмованих і поранених, у тому числі з вогнепальними пораненнями.

Рохінджа - мусульманська меншина в переважно буддистській М'янмі, яка проживає у штаті Ракхайн. Самі рохінджа, а також деякі історики стверджують, що ця меншина - корінні жителі.

Водночас частина істориків вважає, що рохінджа є мігрантами доколоніальних і колоніальних часів.

Офіційна позиція М'янми полягає в тому, що рохінджа - в основному нелегальні іммігранти, що приїхали до Ракхайна після набуття Бірмою (назва М'янми до 1989 року - ред.) незалежності в 1948 році або після визвольної війни в Бангладеш у 1971 році.

Кількість рохінджа в М'янмі - понад мільйон осіб, в основному вони проживають у північних селищах Ракхайна, де становлять 80-98% населення.

    Журнал НВ (№ 22)

    Справа Порошенка

    Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

    Читати журнал