Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Лукашенко про кордон із Росією: Потрібно розв'язати проблему "найбільш дивного кордону в Європі"

11 січня, 11:27
948
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Олександр Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив протягом 2018 року вирішити всі прикордонні питання з Росією, повідомляє прес-служба глави держави.

За словами Лукашенка, раціональні та цілком зрозумілі дії Білорусі в частині лібералізації візового режиму для іноземців викликали "настороженість" РФ.

"З лютого 2016 року білорусько-російський кордон отримав негласний статус, як його часто називають в інтернеті й усюди, "найдивніший кордон в Європі ". Із цього часу російська сторона без офіційного повідомлення почала здійснювати повноцінний паспортний контроль щодо всіх осіб, які їдуть на автомобільному транспорті, а потім - на авіа- та залізничному", - заявив Лукашенко.

Президент Білорусі поставив під сумнів твердження, що російська сторона виходить з міркувань безпеки, апелюючи до того, що існують спільні списки іноземців, яким заборонено в'їзд на територію союзної держави.

Він додав, що "це не нормально, коли між двома братніми державами та народами знову відновлюється кордон, який митак важко знімали понад 20 років тому".

1 лютого 2017 року ФСБ РФ встановила прикордонну зону на кордоні з Білоруссю. Раніше вона була відсутня згідно з договором Митного союзу.

У МЗС Білорусі заявили, що Росія ухвалила рішення про встановлення прикордонної зони без попереднього повідомлення.

У Кремлі відзначили, що створення прикордонної зони на кордоні країн пов'язано з рішенням Мінська запровадити п'ятиденний безвізовий режим для громадян Євросоюзу та США.

У РФ наголосили, що "зазначений захід спрямовано на вирішення завдань з виявлення та припинення незаконної транзитної міграції, наркотрафіку та незаконного переміщення через кордон товарно-матеріальних цінностей".

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 20:33

article_img
Консерватори без відома Терези Мей готують новий референдум щодо Brexit - ЗМІ

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися