Бракує колючого дроту. У Литві призупинили будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю

23 липня 2021, 21:08

У Литві будівництво прикордонного огорожі на кордоні з Білоруссю гальмується через відсутність колючого дроту, в зв’язку з ситуацією влада звернулася за допомогою до інших країн.

Про це повідомляє EER.

За словами міністра оборони Литви, до теперішнього часу всі наявні у армії Литви запаси колючого дроту витрачені, і зараз очікуються додаткові запаси з інших країн.

Відео дня

У відомстві заявили, що найближча країна - Польща, але Польщі колючий дріт потрібен в першу чергу для власного кордону. Зараз ведуться переговори з Данією та Словенією, і розглядається можливість отримання колючого дроту в якості пожертви. Загородження має бути побудовано на ділянці кордону довжиною в 550 кілометрів.

24 червня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не буде «захищати Європу від потоку нелегальних мігрантів».

Уряд Литви оголосив в країні надзвичайний стан, оскільки протягом 24 годин кордон незаконно перетнула рекордна за останні три роки кількість мігрантів — 150.

3 липня литовські прикордонники затримали ще 116 нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю. При спробі опору їм довелося відкрити попереджувальний вогонь і застосувати проти них сльозогінний газ.

6 липня польські прикордонники затримали 40 нелегальних мігрантів з Білорусі. Всі вони виявилися громадянами Афганістану.

7 липня прем'єр-міністр Литви Інгрід Шимон заявила, що країна встановить стіну на литовсько-білоруському кордоні для затримки незаконних мігрантів.

13 липня Сейм Литви проголосив зростання потоків нелегальних мігрантів з території Білорусі гібридної агресією.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X