Литва прийняла нову військову стратегію, назвавши Росію головною загрозою

0 коментувати
Нова стратегія Литви стала реакцією на російську агресію

Нова стратегія Литви стала реакцією на російську агресію

Литва прийняла нову військову стратегію, в якій говориться, що дії Росії представляють найбільшу загрозу для безпеки країни

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на міністерство оборони країни.

У стратегії йдеться, що Росія "руйнує засновану на правилах систему європейської безпеки".

Також у документі зазначено, що ймовірність військової агресії проти Литви та інших країн регіону вже не є теоретичною і в майбутньому може зрости. У стратегії підкреслюється, що армія Литви готова дати відповідь на загрози, у тому числі на інформаційні та кібернетичні атаки.

"Військова стратегія 2012 року перестала відповідати реаліям безпеки і новим завданням, які постали перед армією Литви. З урахуванням досвіду Грузії і України армія Литви повинна бути готова реагувати як самостійно, так і спільно із союзниками, як на звичайні, так і на неконвенційні загрози", - сказав міністр оборони Юозас Олякас.

Литва закріпила в новій стратегії прагнення мати на постійній основі озброєння союзників по НАТО.

У стратегії залишилася без зміни головна військова мета: разом з союзниками забезпечити надійне стримування, а в разі невдачі зі стримуванням - самостійно і спільно із союзниками забезпечити оборону Литви.

Раніше повідомлялося, що в Пентагоні головними загрозами безпеці США вважають Росію, Китай, Північну Корею, Іран і тероризм.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Литви Юозас Олекас заявив, що нова стратегія національної безпеки країни відобразить "інше ставлення до Росії".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: