Лавров запропонував розробити "дорожню карту" щодо Донбасу

13 вересня 2016, 14:34
2855
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Лавров запропонував розробити "дорожню карту" щодо Донбасу - фото

Сергій Лавров

Глава МЗС Росії Сергій Лавров запропонував розробити "дорожню карту" для ефективного "врегулювання" ситуації в Донбасі, передає УНІАН

Зокрема, про це Лавров заявив на спільній прес-конференції в Москві з главою МЗС Люксембургу Жаном Ассельборном:

"Ми пропонуємо розробити паралельно "дорожню карту", в рамках якої кожен крок у сфері зміцнення режиму безпеки супроводжувався б кроком з просування політичних реформ, в першу чергу у вигляді тих законопроектів, які Київ зобов'язався прийняти".

Лавров знову заявив, що Росія "домагається від Києва реалізації конституційної реформи з тим, щоб на постійній основі закріпити особливий статус Донбасу, проведення амністії та організації місцевих виборів на "територіях ДНР і ЛНР".

"Ми переконані в необхідності зрушити з мертвої точки процес виконання Мінських домовленостей. Для цього і Київ, і проголошені республіки в Донецьку і Луганську повинні пройти свою частину шляху і виконати взяті на себе 1,5 роки тому зобов'язання", - сказав Лавров.

На думку глави російського зовнішньополітичного відомства, "лінія Києва на те, щоб спочатку забезпечити режим повної тиші протягом місяця і тільки потім почати обговорювати політичні аспекти Мінських домовленостей, націлена на затягування процесу до нескінченності".

Нагадаємо, "нормандська четвірка" домовилася про те, що закон про особливий статус Донбасу в межах України має вступити в силу в день проведення місцевих виборів у регіоні. У разі, якщо ОБСЄ визнає проведення виборів у регіоні на належному рівні, то особливий статус регіону набуде чинності на постійній основі.

18 травня 2016 року помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд під час візиту в РФ заявила, що міжнародне співтовариство не визнає вибори в Донбасі, проведені поза Мінських угод.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв про те, що проведення виборів у Донбасі можливо лише після того, як російські військові та найманці з РФ залишать територію України.

У свою чергу, в Москві пропонують ввести Закон про особливий статус Донбасу до проведення виборів у так званих ДНР і ЛНР, а також провести повну амністію бойовиків.

Росія вперто відмовляється вважати себе стороною конфлікту в неоголошеній війні проти України в Донбасі.

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал