Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Лавров заявив, що за незалежністю української церкви стоять США

12 жовтня, 20:28
1106
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сергій Лавров прокоментував внутрішні справи України

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні "провокацією" Константинопольського патріарха за "прямої публічної підтримки з Вашингтона".

Про це він повідомив в інтерв'ю французьким ЗМІ, передає МЗС РФ.

Зокрема, Лавров звинуватив спеціального представника США з питань церковних відносин і спецпредставника США з питань України Курта Волкера у "втручанні в життя церкви в Україні".

При цьому глава МЗС РФ назвав Українську православну церкву Київського патріархату і Українську автокефальну православну церкву "неканонічними та розкольницькими".

[see_also]

Вселенський патріарх повернув під свою владу Київську митрополію і визнав канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ: повний текст рішення

[/see_also]

Нагадаємо, що Синод Константинопольського патріархату скасував лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновив канонічний статус предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Процес надання Томосу триває.

Російська православна церква назвала історичне рішення Синоду "легалізацією розколу" і "порушенням єдності світового православ'я".

[see_also]

З хрестом чи на хресті: що насправді принесе Україні томос про автокефалію

[/see_also]

Підконтрольна Москві УПЦ відмовилася брати участь в об'єднанні українських церков і закликала піддати анафемі Вселенського патріарха Варфоломія.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 08:30

article_img
На супутникових знімках Google Earth біля українського кордону зафіксували сотні танків РФ