Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Лавров заявив, що Росія не порушувала Будапештський меморандум. Дипломати нагадали, чому це не так

16 січня, 12:35
2072
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Екс-посол США Стівен Пайфер, заявив, що Лавров знає, про що йдеться в Будапештському меморандумі насправді

15 січня голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Росія не порушувала Будапештський меморандум від 1994 року.

За його словами "ніякого порушення меморандуму не відбулося", оскільки Росія не застосовувала проти України ядерну зброю і не погрожувала нею.

Лавров також сказав, що Москва поважає територіальну цілісність України в межах, що склалися після окупації Криму.

Заява Лаврова викликала подив у тих, хто знайомий з текстом Будапештського меморандуму. Деякі дипломати відразу ж нагадали російському міністру і журналістам, чому вона не відповідає дійсності.

Український посол в Австрії: читаємо Статтю 1 Меморандуму

Одним з перших відреагував на слова Лаврова посол України в Австрії Олександр Щерба.

"А тепер ми читаємо статтю 1 Меморандуму...", - написав він на своїй сторінці в Twitter і навів цитату з цього документа, в якій йдеться про те, що Російська Федерація, так само як США і Великобританія, зобов'язуються поважати незалежність, суверенітет і наявні кордони (станом на 1994 рік, тобто включно з Автономною республікою Крим - ред.) України.

Голова української підгрупи з питань безпеки Контактної групи в Мінську: Лавров обманює журналістів

Заяву Лаврова прокоментував на своїй сторінці в Facebook і голова української підгрупи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську Євген Марчук.

"Лавров просто нахабно обманює журналістів, сподіваючись, що ніхто не загляне в оригінал тексту", - підкреслив Марчук.

Голова підгрупи з питань безпеки нагадав, що в статті 2 Меморандуму йдеться, що Росія, Великобританія і США зобов'язуються не погрожувати Україні використанням сили і не використовувати проти України ніяку зброю, а не тільки ядерну.

У коментарях до цього повідомлення Марчук також пише, що Росія почала порушувати Статтю 2 Будапештського меморандуму ще в 2013 році "шляхом імпортного ембарго відносно України, яке визначалося у ЄС", оскільки меморандум забороняє навіть економічний тиск.

За словами Марчука, тоді в зв'язку з цим він особисто звертався до голови МЗС України.

Цинічна заява. Над ким знущається Лавров

Голова підгрупи з безпеки додав, що можливі заяви про те, що Будапештський меморандум не передбачає зобов'язань для його підписантів, "теж брехня".

Екс-посол США в Україні: заяви Лаврова абсолютно абсурдні

Крім українських дипломатів, заяву Лаврова про те, що РФ нібито не порушила Будапештський меморандум прокоментував і екс-посол США в Україні Стівен Пайфер. Він назвав заяву голови російського МЗС "абсолютно абсурдною", зазначивши, що він не дурний і знає, про що саме йдеться в Будапештському меморандумі.


У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму президента Віктора Януковича провела спецоперацію з анексії Криму, інспірувала виступ сепаратистів у Луганській і Донецькій області й пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.

Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима і озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію в складі кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистських елементів.

В результаті російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більше 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами. Крім того, Україна через агресію Росії втратила більше 16% ВВП.

НВ