Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Лавров: Росія поважає територіальну цілісність України

15 січня, 11:30
1192
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сергій Лавров

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва поважає територіальну цілісність України в межах, що склалися після  окупації Криму.

"Ми продовжуємо поважати територіальну цілісність України в тих кордонах, які склалися після референдуму в Криму і після возз'єднання Криму з Російською Федерацією", - цитує Лаврова ТАСС.

За словами Лаврова, Захід штучно надає масштабу темі України і помилково розглядає її як наріжний камінь у протистоянні з Росією.

Також він додав, що РФ не порушувала Будапештський меморандум від 1994 року, оскільки, за його словами, Москва не погрожувала і не застосовувала проти України ядерну зброю.


У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму президента Віктора Януковича провела спецоперацію з анексії Криму, інспірувала виступ сепаратистів у Луганській і Донецькій області та пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.

Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима і озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію в складі кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистських елементів.

Внаслідок російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більш ніж 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами. Крім того, Україна через агресію Росії втратила більш ніж 16% ВВП.

Головне

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися